Zēbolds pasaules čempionātā BMX frīstailā ierindojas ārpus TOP10

07/08/2023 21:15
Ernests Zēbolds

Latvijas sportists Ernests Zēbolds pirmdien Glāzgovā izcīnīja 13.vietu BMX frīstaila pasaules čempionātā “park” disciplīnā.

No 24 fināla dalībniekiem vispirms startēja tie sportisti, kuri nedēļas nogalē kvalifikācijā ierindojās no 13. līdz 24.vietai. Fināla pirmajā braucienā Zēbolds startēja kā 11. un ar 76,80 punktiem sasniedza tobrīd trešo labāko rezultātu.

“Viss izdevās, tikai otrajā braucienā nedaudz uzpūta vējš, bet tāds ir sports. Rampas ir augstas, bet tajā pat laikā lēzenas, un ir iespējami tālāki lēcieni,” pēc sacensībām sarunā ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju (LRF) stāstīja Zēbolds.

“Kvalifikācijā bija labākie braucieni, kādi man ir līdz šim bijuši, viss izdevās perfekti. Finālā pieliku dažus trikus klāt, un, manuprāt, vajadzēja būt vairāk punktiem. Dažās rampās aizlēcu pārāk tālu un uzminu pārāk daudz,” turpināja sportists.

Kvalifikāciju un finālsacensības ietekmēja Skotijā valdošie laikapstākļi, jo lietus laikā BMX frīstaila sacensības nedrīkst aizvadīt.

“Sanāca iesildīties vairākas reizes. Kvalifikācijā pēc pirmā brauciena sāka līt un otrais tika pārcelts uz nākamo dienu,” komentēja Zēbolds.

Par pasaules čempionu kļuva Lielbritānijas sportists Kīrens Railijs, kurš finālā iekrāja 95,80 punktus, par nieka puspunktu pārspējot austrālieti Loganu Mārtinu, kamēr trešais ar 93,90 punktiem bija amerikānis Niks Brūss.

Nedēļas nogalē notikušajā kvalifikācijā Zēbolds iekrāja 77,20 un 79,08 punktus jeb vidēji 78,14 punktus, kas bija 14. labākais rezultāts. Vēl Valters Klēpis ar 44,86 punktiem bija 46.vietā, bet Tomass Grīnbergs ar 35,54 punktiem ierindojās 57.pozīcijā 66 sportistu konkurencē.

Pasaules čempionāts riteņbraukšanas sporta veidos Glāzgovā norisināsies līdz 13.augustam.