Zeids: Puišiem nav, ko pārmest, visi pārmetumi lai nāk pār manu galvu

Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase, Sportazinas.com
Kristaps Zeids
Foto: FIBA

Latvijas U-20 izlases basketbolistiem nav, ko pārmest – visiem pārmetumiem jānāk pār komandas galvenā trenera Kristapa Zeida galvu, norādīja komandas stūrmanis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas basketbolisti sava vecuma Eiropas čempionāta spēlē ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu ar 62:79 (22:20, 11:18, 15:19, 14:22) piekāpās Melnkalnes izlasei, tādējādi komanda nonākusi bezdibeņa malā, jo augstāko divīziju pametīs turnīra trīs vājākās valstsvienības. Atlikušajās divās spēlēs Latvijai jāizcīna uzvaras, bet nākamā cīņa būs sestdien pret Poliju.

“Šodien nevienam spēlētājam neko nevaru pārmest. Tie, kuri bija laukumā, atdeva visus spēkus. Ar ļoti ierobežotiem resursiem 38 minūtes bijām spēlē, gala iznākums neatspoguļo to, kas notika laukumā,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Zeida teikto. “Diemžēl pretinieku pārsvaru augumos pilnībā neitralizēt neizdevās. Pietrūka precīzu metienu, tai skaitā no brīvām pozīcijām. Pretinieku līderis Marko Simonovičs pārāk bieži tika pie bumbas ērtās pozīcijās. Pirms spēles viņam pievērsām īpašu uzmanību, rādījām veidus, kā viņu neitralizēt. Teorijā bija skaidrs, kas jādara, taču vislabākās idejas praksē realizēt grūti, ja ikdienā nav nācies cīnīties ar 215 centimetrus garu centru. Šādas pieredzes mūsu komandā nav tikpat kā nevienam.”

“Atkārtošos – šodien puišiem nav, ko pārmest, visi pārmetumi lai nāk pār manu galvu,” uzsvēra treneris.

Piektdien Latvijas izlasei ir brīvdiena, bet sestdien svarīga spēle pret Poliju. Uzvaras gadījumā svētdien komandai gaidāma izšķirošā spēle par 13.vietu un palikšanu Eiropas čempionāta elitē. Pagaidām izlase cietusi zaudējumus visās piecās aizvadītajās cīņās.

“Brīvdienā centīsimies izmest no galvas iepriekšējās spēles, ārstēsim savainojumus un gatavosimies nākamai, jo viss vēl nav zaudēts. Miniturnīrā par 13.-16. vietu esam interesantā sabiedrībā, jo otrajā pārī cīnīsies Serbija – Itālija, taču par šīm komandām pagaidām nedomājam. Koncentrējamies cīņai ar Polijas izlasi. Nesen tikāmies pārbaudes mačos, pretiniekus zinām labāk, nekā viņi mūs, jo mūsu sastāvs tagad pamainījies,” norādīja Zeids.

Latvijas izlase pērn spēkojās B divīzijā, jo 2017.gadā čempionātā netika izcīnīta neviena uzvara, kas deva pēdējo, 16.pozīciju, tādējādi zaudējot vietu augstākajā divīzijā. Tur latvieši ilgi neuzturējās, jo tika izcīnīta trešā vieta, kas garantēja atgriešanos augstākajā divīzijā. Tikmēr veiksmīgākais no čempionātiem Latvijas izlasei bija 2013.gadā Tallinā, kad tika izcīnītas sudraba godalgas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par