“Zemgale”/LBTU OHL pusfinālā iemet četrus vārtus periodā un nokārto uzvaru pār “Prizmu”

12/03/2024 22:09

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) iepriekšējo divu gadu čempione “Zemgale”/LBTU otrdien šīs sezonas pusfināla pirmajā spēlē pārspēja Rīgas “Prizmu”, uzvaru nokārtojot pēc pretinieku kapteiņa Edija Brahmaņa noraidījuma līdz mača beigām.

Jelgavnieki mājās uzvarēja ar rezultātu 6:1 (1:0, 1:1, 4:0) un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 1-0.

Roberta Vītola gūtie vārti ļāva “Zemgale”/LBTU hokejistiem pirmo periodu uzvarēt ar 1:0. Otrā perioda 13.minūtē Artems Danforts panāca izlīdzinājumu, bet nepilnas divas minūtes vēlāk Eimants Noreika atguva zemgaliešiem vadību.

Trešajā trešdaļā lūzuma brīdis bija septītajā minūtē, kurā Brahmanis par sitienu ar nūju atstāja savu komandu uz piecām minūtēm mazākumā, turklāt saņēma arī noraidījumu līdz spēles beigām. Mājiniekiem vairākumā ar 20 sekunžu starpību vārtus guva Mārtiņš Porejs un Ričards Bernhards, kuri nostiprināja čempioniem vadību.

Pēdējos divus vārtus “Zemgale”/LBTU guva pamatlaika pēdējās četrās minūtēs, kad mazākumā izcēlās Gatis Gricinskis un ripa tīklā nonāca pēc Edgara Dīķa metiena. Abas komandas pa vārtiem meta ap 20 reizēm katra. Uzvarētāju vārtus sargāja Mariuss Bajaruns-Galejs, kuru uz trīs minūtēm aizvietoja Rihards Cimermanis, bet otrā laukuma galā strādāja Jānis Sidašs.

Otrā pusfinālā tiksies “Kurbads” un “Mogo”/LSPA. Ceturtdaļfinālos “Prizma” ar 3-1 pārspēja Tallinas “Panter” un “Kurbads” ar 3-0 guva virsroku pār Hokeja skolu “Rīga”. OHL izslēgšanas turnīrā iekļuva sešas komandas. Ceturtdaļfināls notika līdz trim uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL kausu un Baltijas čempiontitulu norisināsies līdz četriem panākumiem.

2023./2024.gada sezonā Baltijas čempionātā piedalās Rīgas “Prizma”, Hokeja skola “Rīga”, Jelgavas “Zemgale”/LBTU, “Mogo”/LSPA un “Kurbads” no Latvijas, “Kaunas City”, Elektrēnu “Airwell-Energija”, Viļņas “7BET-Hockey Punks” no Lietuvas un Igaunijas klubs Tallinas “Panter”. Pērn par čempioni kļuva “Zemgale”/LBTU, kas finālā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveica “Mogo”/LSPA.