“Zemgale”/LBTU sarīko īstu šovu un vārtu izrādē pieveic “Prizmu”

24/10/2023 21:25

Jelgavas “Zemgale”/LBTU otrdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē, noslēdzošajā trešdaļā gūstot sešus vārtus, tika pie pārliecinošas uzvaras. Jelgavas komanda viesos ar 12:5 (2:2, 4:2, 6:1) guva panākumu pār Rīgas “Prizma” hokejistiem.

Viesus mača trešajā minūtē izvirzīja vadībā Kristaps Roķis, taču piecas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja Patriks Zabusovs, kurš realizēja vairākumu. Elvis Kaimiņš pēc nepilnām sešām minūtēm guva otros “Prizmas” vārtus, tomēr līdz pirmās trešdaļas beigām neizšķirtu vēl panāca Artūrs Karaša. Otrā perioda pirmajās piecās minūtes abas vienības apmainījās ar precīziem metieniem, jelgavnieku labā vārtus gūstot Kārlim Buceniekam, bet “Prizma” labā – Kaimiņam. 28.minūtē vienu vārtu pārsvaru “Zemgale”/LBTU atguva Kristiāns Zelts, tomēr vēlreiz vairākumā precīzs bija Zabusovs, panākot 4:4.

Otrās trešdaļas turpinājumā Roķis un Gatis Gricinskis panāca divu vārtu pārsvaru viesiem, bet noslēdzošā perioda ievadā vēl vienu ripu mājinieku vārtos raidīja Dāniels Andersons, rezultātam kļūstot 7:4 Jelgavas komandas labā.

Mača atlikušajā daļā “Prizma” vārtsargu vēl pārspēja Gustavs Millers, Bohdans Panasenko, Roberts Andersons, Kristaps Kristiņš un Kevins Strādnieks. Turnīra tabulā pirmās piecas vietas aizņem Latvijas komandas. Turnīra līdere ar 20 punktiem 11 mačos ir “Zemgale”/LBTU, pa 14 punktiem desmit mačos ir “Mogo”/LSPA un “Kurbads, bet 12 spēlēs – “Prizma”. Hokeja skola “Rīga” ar astoņiem punktiem astoņās cīņās atrodas piektajā pozīcijā.

OHL četru apļu pamatturnīrs noslēgsies 28.februārī, bet izslēgšanas spēļu turnīrā tiks noskaidroti OHL un Baltijas čempioni. OHL izslēgšanas turnīrā iekļūs sešas komandas. Ceturtdaļfināls notiks līdz trim uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL galveno trofeju norisināsies līdz četriem panākumiem.

2023./2024.gada sezonā Baltijas čempionātā piedalās Rīgas “Prizma”, Hokeja skola “Rīga”, Jelgavas “Zemgale”/LBTU, “Mogo”/LSPA un “Kurbads” no Latvijas, “Kaunas City”, Elektrēnu “Airwell-Energija”, Viļņas “7BET-Hockey Punks” no Lietuvas un Igaunijas klubs Tallinas “Panter”. Arī šajā sezonā Ukrainas pilsoņiem OHL čempionātā netiek piemērots leģionāru jeb ārvalstu hokejistu statuss, bet Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem ir liegts startēt OHL. Pērn par čempioni kļuva “Zemgale”/LBTU, kas finālā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveica “Mogo”/LSPA.