“Zemgale/LBTU” uzbrucējam Zeltam samazināta piešķirtā diskvalifikācija

22/03/2024 10:44
Nokopēts
Kristiāns Zelts

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde lēmusi “Zemgale/LBTU” uzbrucējam Kristiānam Zeltam piešķirto diskvalifikāciju samazināt no 11 līdz deviņām spēlēm, no kurām Jelgavas klubs piecas spēles var izpirkt.

Jau vēstīts, ka “Optibet” hokeja līgas (OHL) pusfināla otrajā spēlē starp “Zemgale/LBTU” un “Prizmu” sākās kautiņš. Zelts saķērās ar Artūru Apfelbaumu, un, Zeltam metot lejā savu pretinieku, Apefelbaums ar galvu atsitās pret ledu, gūstot nopietnu savainojumu. Pēc attiecīgās epizodes, kuras dēļ mačs tika apturēts uz ilgāku laiku, Zelts saņēma noraidījumu līdz spēles beigām.

Incidents pēc tam tika izskatīts Disciplinārās komisijas (DK) sēdē, kur tika lemts Zeltam par uzbrukumu galvas un kakla apvidū piespriest 11 spēļu diskvalifikāciju. DK arī aicināja LHF valdi izskatīt jautājumu par Zelta spēlētāja licences anulēšanu. Vakar LHF Valde pārskatīja diskvalifikāciju, un nolēma samazināt to uz deviņām spēlēm, no kurām piecas spēlēs “Zemgale/LBTU” komanda var izpirkt. Tāpat jautājums par spēlētāja licences anulēšanu tika noraidīts.

OHL finālsērija, kurā tiksies “Zemgale/LBTU” un “Mogo/LSPA”, sāksies 27. martā. Ja Jelgavas vienība Zelta sodu izpirks, tad uzbrucējs ierindā jau varēs atgriezties sērijas trešajā mačā 31. martā, jo divas spēles no savas diskvalifikācijas viņš jau ir izcietis.

LHF bargi soda Zeltu par rupjību, lems par licences anulēšanu

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām