“Zemgale/LLU” direktors par pirmo sezonu “Mestis” līgā, diviem spēlētājiem izlasē un jauno hokejistu attīstīšanu

22/03/2023 13:21
Nokopēts
Zemgale/LLU

Pagājušajā nedēļā Jelgavas “Zemgale/LLU” noslēdza savu pirmo sezonu “Mestis” līgā. 52 spēlēs komanda izcīnīja 16 uzvaras, ierindojoties 12. pozīcijā. Sarunā ar “sportazinas.com” kluba direktors Aivars Zeltiņš atskatījās uz debiju Somijas pēc spēka otrajā līgā, uzsvēra mērķtiecīgā darba nozīmīgumu, kā arī atklāja nākotnes plānus.

“Sezonu vērtēju ar lielu plus zīmi. Protams, ja skatāmies no turnīra tabulas viedokļa, nevaru būt līdz galam apmierināts. Bet ja skatāmies no tāda kopējā progresa viedokļa, no katra konkrētā spēlētāja, no komandas viedokļa progresa, no tā, ko katrs spēlētājs ir ieguvis, tas ir vērtējams tikai ar plus zīmi. To visu ceļu, ko mēs paveicām gan kā klubs, gan kā daļa no Latvijas hokeja,” vērtē Zeltiņš.

“Darbs kopā ar treneri Arti Ābolu ir ikdienišķs. Pēc sezonas būs sarunas par konkrētiem spēlētājiem, par tiem, ar kuriem gribam turpināt sadarbību. Dažas pamatlietas mēs ieskicējām jau pirms sezonas, piemēram, ka kādā brīdī varētu būt problēmas ar uzbrukuma līniju. Tajā pašā laikā esam ļoti apmierināti ar vārtsargu līniju, ar aizsardzības līniju. Fundamentālās lietas mēs redzam, un visu sezonu tās sarunas ir tikai ap hokeju,” atklāj kluba pārstāvis.

“Kluba vadībai galvenais izaicinājums bija sakārtot visas loģistikas lietas – lidmašīnas, kuģi, autobusi. Komandas ceļš, lai laicīgi nokļūtu līdz Helsinkiem, viesnīcas, lai visi šie jautājumi būtu sakārtoti un hokejistiem būtu jādomā tikai par pašatdevi un rezultātu laukumā. Lielos vilcienos viss izdevās tā, kā mēs to bijām ieplānojuši. Ir kaut kādas nianses, tomēr tā ir cita valsts, mentalitāte. Bija jāpielāgo ēdināšanas lietas, bet kopumā visu esam salikuši,” saka “Zemgale/LLU” direktors.

“No līdzjutēja viedokļa Jelgava un vispār Latvija Somijas līdzjutējiem ir ļoti pateicīga vieta, kur būt, skatīties un spēlēt hokeju, jo atbraukšana uz šejieni no Helsinkiem vai Tamperes ir stundas lidojums. Gan sportistiem, gan līdzjutējiem esam interesanti un ērti. Galu galā parādījām labu sniegumu, lai arī viņi būtu ieinteresēti atgriezties un spēlēt ar mums. Arī no cenu un izmaksu viedokļa, Latvijā tās izmaksas ir zemākas,” uzsver funkcionārs.

“Protams ir vajadzīgs noteikts budžets, lai segtu algas un citas lietas. Bet ļoti daudzas lietas hokejā ir saistītas ar darbu un mērķtiecīgu virzienu. Ja runājam par nākamo gadu, tad mans virziens nemainīsies – mēs attīstīsim jaunos spēlētājus. Skaidrs, ka šajā līmenī vajadzīgs arī līdzsvars – pieredzējušie spēlētāji. Bet jebkurā gadījumā visa pamatā ir darbs, treniņu plāni un apkalpojošais personāls, lai klubs būtu konkurētspējīgs,” pārliecināts Zeltiņš.

“Ja prasa manu personīgu viedokli, tad es šajā sarakstā saredzu vairāk Jelgavas kluba spēlētājus nekā tur ir. Bet treneris izvēlas to sastāvu, kādu to redz viņš pats, ar kādu viņš varēs šīs spēles vadīt. Gan pie manis klubā, gan izlasē jebkurš treneris, kurš vada spēli, viņš arī izvēlas tos hokejistiem, ar kuriem vēlas spēlēt,” vien divu “Zemgale/LLU” spēlētāju iekļaušanu izlases paplašinātajā sarakstā komentē kluba direktors.

“Vairāk vai mazāk plāns uz nākamo sezonu izskatās līdzīgi, jaunais sastāvs “Optibet” hokeja līgā (OHL) pat spēlēs vairāk. Šobrīd vēl nezinām nolikumu, komandas un daudzas citas lietas, lai vajadzētu jau kaut ko ieskicēt. Bet jebkurā gadījumā šis modelis, kā es redzēju to pirms sezonas, tas funkcionē un strādā. Visi mūsu sistēmas spēlētāji varēja iegūt labu spēļu praksi un mēs noteikti turpināsim šādu virzienu,” pārliecināts Jelgavas komandas pārstāvis.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām