“Zemgale/LLU” hokejisti rezultatīvā mačā uzvar “Liepāju”

30/09/2020 22:31
HK Zemgale/LLU

“Zemgale”/LLU komanda trešdien svinēja uzvaru “Optibet” hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta spēlē, pārņemot līderpozīciju kopvērtējuma tabulā.

Arta Ābola vadītā vienība viesos ar rezultātu 7:4 (1:0, 3:2, 3:2) pārspēja “Liepāju”.

Pirmajā periodā vienīgie vārti tika gūti 15.minūtē, kad Rustams Begovs viesiem realizēja vairākumu. Otrā perioda vidū Ivans Ribčiks dubultoja jelgavnieku pārsvaru, bet 14.minūtē Roberts Jekimovs panāca 3:0. Nedaudz vēlāk Raivo Freidenfelds vienus vārtus atguva, bet astoņas sekundes pirms trešdaļas beigām viņš vairākumā viesu pārsvaru samazināja līdz minimumam. Tiesa, sešas sekundes vēlāk Begovs atbildēja ar precīzu metienu vairākumā un panāca 4:2.

Arī mājinieki izcēlās mazākumā, kad trešā perioda piektajā minūtē Linards Mazurs-Mago vēlreiz samazināja “Zemgale”/LLU komandas pārsvaru līdz vieniem vārtiem. Nepagāja ne minūte, kad Jekimovs atjaunoja nedaudz drošāku vadību, taču Mazurs-Mago perioda viducī guva vēl vienus vārtus – 4:5. Pamatlaika pēdējās astoņās minūtēs ciemiņiem no Jelgavas izcēlās Ričards Bernhards un Kirils Tambijevs, kuri pielika punktu savas komandas uzvarai.

Ar četriem punktiem uzvarētājiem izcēlās Begovs (2+2), bet pa trim punktiem bija Jekimovam (2+1) un Tambijevam (1+2). Mājiniekiem trīs punktus iekrāja Mazurs-Mago (2+1).

Jau ziņots, ka saistībā ar četriem Covid-19 gadījumiem OHL komandā Daugavpils “Dinaburga” četras nākamās vienības spēles līgā ir atceltas.

Turnīra tabulas vadībā ar desmit punktiem sešās cīņās ir “Zemgale”/LLU, tālāk ar deviņiem punktiem piecos mačos ir “Olimp”/”Venta 2002”, bet trešo vietu ar astoņiem punktiem sešos dueļos ieņem “Liepāja”. Ar sešiem punktiem piecās cīņās seko “Mogo”/LSPA, par vienu punktu mazāk ir Hokeja skolai “Rīga”, kamēr “Prizma”/IHS tikusi pie trim punktiem. Daugavpils “Dinaburga” pagaidām palikusi bez punktiem.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.