“Zemgale”/LLU izcīna trešo uzvaru pēc kārtas OHL finālsērijā

08/04/2022 22:54

“Zemgale”/LLU piektdien izbraukumā izcīnīja uzvaru arī “Optibet” Hokeja līgas (OHL) finālsērijas trešajā spēlē. “Zemgale”/LLU 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) pārspēja “Olimp”/”Venta 2002”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

Pirmajā trešdaļā abām komandām negūstot vārtus, otrā perioda 37.minūtē Jelgavas komandu vadībā izvirzīja Patriks Ozols, bet jau pēc minūtes un desmit sekundēm, spēlējot piecatā pret trīs aizsargiem, 2:0 viesu komandas labā panāca Roberts Jekimovs.

Trešā perioda ievadā “Zemgale”/LLU pēc 46 spēlētām sekundēm guva trešos vārtus, pretinieku vārtos ripu raidot Aleksandram Novikovam. Savukārt 47.minūtē mājinieki atspēlēja vienus vārtus, precīzam esot Kirilam Tambijevam, bet Miķelis Rēdlihs 54.minūtē panāca 2:3. Pēdējā minūtē “Olimp”/”Venta 2002” spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, taču viesu komanda veiksmīgi spēlēja aizsardzībā un nosargāja uzvaru.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē pirmdien “Zemgale”/LLU mājās uzvarēja ar 5:0 un trešdien turpat Jelgavā bija pārāka papildlaikā ar 3:2, uzvaras vārtus gūstot Edgaram Kuldam. Pirmdien mačs norisināsies “Inbox.lv” ledus hallē Piņķos. Jelgavnieki pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām bija pārāki pār “Liepāju” ar 4-2, bet “Olimp”/”Venta 2002” ar 4-2 pārspēja pamatturnīra uzvarētājus “Mogo”/LSPA hokejistus.

Šosezon komandas savā starpā bija tikušās sešas reizes, no kurām piecās uzvarēja “Zemgale”/LLU, trīs no mačiem noslēdzot ar vismaz trīs vārtu pārsvaru. Regulāro čempionātu vienības noslēdza ar savstarpējo spēli, kurā ar rezultātu 4:1 pārāki bija “Zemgale”/LLU hokejisti. Pamatturnīrā “Zemgale”/LLU ieņēma otro vietu ar 61 punktu 36 spēlēs, bet “Olimp”/”Venta 2002” ar 45 punktiem ierindojās ceturtajā pozīcijā.

OHL “play-off” iekļuva turnīra četras labākās komandas. Atlikušajām trijām vienībām – Hokeja skolai “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga” un Rīgas “Prizma” – sezona noslēdzās pēc pamatturnīra. Iepriekšējā sezonā OHL uzvarētāju kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, kas finālsērijā ar 4-0 uzvarēja “Zemgale”/LLU vienību. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.