“Zemgale”/LLU nostiprinās OHL līderpozīcijās

24/02/2021 22:56
Zemgale/LLU

“Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlēs trešdien uzvaru viesos svinēja “Zemgale”/LLU, nostiprinoties turnīra tabulas pirmajā vietā. Duelī par labāku vietu vadošajā trijniekā “Mogo”/LSPA savā laukumā piekāpās “Zemgale”/LLU ar 0:2 (0:1, 0:0, 0:1).

Viesu labā vārtus desmitajā minūtē pēc Ričarda Bernharda piespēles guva Aleksandrs Visockis, bet 51 sekundi pirms mača beigām ripu tukšos pretinieku vārtos raidīja Bernhards. Mājinieku vārtos Henrijs Ančs un viesiem Rihards Cimermanis atvairīja pa 29 pretinieku metieniem. Cimermanis tika nosaukts par labāko spēlētāju virslīgas līdervienībā, bet mājiniekiem šādu godu izpelnījās Reinis Virsnītis.

Daugavpils “Dinaburga” cīņā par labāku vietu turnīra tabulas lejasdaļā mājās pagarinājumā pārspēja Hokeja skolu “Rīga” (HS “Rīga”) ar 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0). Mājinieki atspēlējās no 0:2 deficīta, kas radās pēc Anrī Ravinska vārtiem 14. un 29.minūtē, otros iemetot mazākumā.

Otrā perioda vidū Aleksandrs Klisunovs un Sergejs Pečura minūtes un septiņu sekunžu laikā rezultātu izlīdzināja. Tomēr 37.minūtē Martins Rodrigo Laviņš vairākumā vēlreiz izvirzīja vadībā viesus. Jegors Mateiko 56.minūtē panāca papildlaiku, kurā trešās minūtes beigās uzvaras vārtus vairākumā guva Deniss Berdņiks. Vārtsargs Marks Slavinskis tika atzīts par labāko mājinieku vienībā, bet viesiem šāda balva tika Ravinskim. Mājinieku rindās divi rezultativitātes punkti Klisunovam (1+1) un Iļjam Olonovam (0+2). Viesiem Kārlis Mežsargs atvairīja 37 no 41 metiena.

Čempionāta līderpozīcijās ar 48 punktiem 28 spēlēs nostiprinājās “Zemgale”/LLU, kas apsteidz “Olimp”/”Venta 2002”, kam ir 45 punkti 28 mačos. “Mogo”/LSPA 37 punktus iekrājusi 31 duelī, “Liepāja” 26 spēlēs nopelnījusi 31 punktu, Daugavpils “Dinaburga” 29 mačos tikusi pie 18 punktiem, HS “Rīga” pie 12 punktiem tikusi 25 spēlēs, kamēr “Prizma”/IHS – 27 mačos. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”.

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”. Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.