“Zemgale”/LLU pagarinājumā uzveic “Olimp”/”Venta 2002”

23/09/2020 22:59

“Zemgale”/LLU trešdien Latvijas “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē pagarinājumā pārspēja pretendentus uz pirmo vietu “Olimp”/”Venta 2002”.

“Zemgale”/LLU pārspēja “Olimp”/”Venta 2002” pagarinājumā ar 3:2 (2:0, 1:2, 0:1, 1:0).

Mājiniekiem divus vārtus iemeta Rustams Begovs, pa vieniem – Ričards Bernhards un Kirils Tambijevs, bet viesiem – Maksims Širokovs, Nikolajs Jeļisejevs un Georgijs Pujacs.

38.minūtē Begovs ar saviem pirmajiem vārtiem mačā atkal panāca divu vārtu pārsvaru mājiniekiem – 3:1. Tomēr jau pēc 32 sekundēm Jeļisejevs rezultāta starpību samazināja, bet 43 sekundes pirms pamatlaika beigām Pujacs vairākumā panāca pagarinājumu – 3:3.

Pagarinājumā bija vajadzīga minūte un 32 sekundes, lai Begovs iemestu uzvaras vārtus.

Tomēr viesu izcīnītais punkts palīdzēja viņiem noturēties otrajā vietā turnīra tabulā. Mājinieku panākuma gadījumā pamatlaikā uz otro vietu būtu pakāpusies Jelgavas komanda.

Begovs cīņu beidza ar trim rezultativitātes punktiem (2+1), Tambijevs (1+1) un aizsargs Aleksandrs Galkins (0+2) – ar diviem. Viesiem pa diviem punktiem sakrāja četri hokejisti.

Mājiniekiem labākā spēlētāja balvu nopelnīja Galkins, bet viesiem – vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš, kurš pēc došanās laukumā uz maiņu atvairīja 20 no 22 pretinieku metieniem.

“Mogo”/LSPA savā laukumā izcīnīja grūtu uzvaru pār Hokeja skolu “Rīga” – 3:2 (2:0, 0:1, 1:1).

Vārtus uzvarētāju labā guva Oskars Bārtulis, Kārlis Čukste un Jānis Straupe, bet viesiem izcēlās Dāvis Orniņš un Klāvs Veinbergs.

Pirmā perioda vidū mājinieki panāca divu vārtu pārsvaru, bet pēc spēlētas 51 minūtes un 51 sekundes Veinbergs rezultātu izlīdzināja. Uzvaras vārtus divas minūtes un 48 sekundes pirms mača beigām guva Straupe.

Divi rezultativitātes punkti (1+1) šajā mačā Bārtulim, bet par labāko spēlētāju mājinieku rindās tika atzīts Renārs Demiters. Viesiem labākā spēlētāja godu izpelnījās Veinbergs.

Vēl vienā mačā “Prizma”/IHS izbraukumā ar 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) pieveica Daugavpils “Dinaburgu”.

“Hat-trick” sakrāja Ričards Puriņš, pa vārtiem guva Māris Jānis Graudiņš un Kristaps Riekstiņš.

Puriņa kontā gan uzvaras vārti, gan trešais un ceturtais komandas “gols”. Divus vārtus viesi guva vairākumā, bet vārtos Rihards Norvaišs atvairīja visus 33 mājinieku metienus.

Par labāko spēlētāju mājiniekiem tika atzīts Ivo Haritonovs, bet viesiem vārtsargs Norvaišs.

Turnīra tabulas vadībā ar astoņiem punktiem četros mačos ir “Liepāja”, septiņi punkti ir “Olimp”/”Venta 2002”. Ar sešiem punktiem piecās cīņās seko “Mogo”/LSPA un četrās spēlēs – “Zemgale”/LLU. “Prizma”/IHS ir trīs punkti četrās spēlēs, bet tikpat punktu četrās spēlēs ir “Prizma”/IHS. Bez punktiem četros dueļos ir Daugavpils “Dinaburga”.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.