“Zemgale/LLU” pārliecinoši apspēlē “Olimp/Venta 2002” un pārņem vadību OHL

03/02/2021 21:57
Zemgale/LLU hokejisti

“Zemgale”/LLU vienība trešdien “Optibet” hokeja līgā (OHL) pārliecinoši uzvarēja “Olimp”/”Venta 2002” klubu un atņēma tam līdera godu.

“Zemgale”/LLU viesos ar 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) sagrāva “Olimp”/”Venta 2002”, svinot jau 14.uzvaru pēc kārtas. Gints Meija spēles 40.sekundē atklāja spēles rezultātu, bet vēlāk noskaidrojās, ka šie bija mājinieku vienības vienīgie vārti. Līdz pirmā perioda beigām Aleksandrs Galkins un Ričards Bernhards vadībā jau bija izvirzījuši Jelgavā bāzēto klubu, bet Roberts Jekimovs otrās trešdaļas 13.minūtē panāca divu vārtu pārsvaru.

Pēdējā periodā vēlreiz izcēlās Bernhards, bet vēl pa vārtiem pievienoja arī Aleksandrs Visockis un Aleksandrs Novikovs. Bernhards, kuru atzina par “Zemgale”/LLU labāko spēlētāju šajā duelī, iekrāja 2+1, diametrāli pretēja statistika bija Visockim, Kirils Tambijevs pievienoja trīs rezultatīvas piespēles, bet Galkina rēķinā vārti un piespēle. Zaudētāju rindās labākā spēlētāja godu izpelnījās Maksims Širokovs.

Otrā spēlē “Mogo”/LSPA mājās ar 3:4 (0:2, 1:1, 2:0, 0:1) papildlaikā zaudēja Daugavpils “Dinaburga”. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām 3:3 panāca Andris Siksnis, bet atlikušajā laikā neviena no komandām vārtus vairs neguva. Papildlaika trešajā minūtē uzvaras vārtus guva Iļja Oloņovs.

Gatis Gricinskis un Juris Ziemiņš “Mogo”/LSPA rindās izcēlās ar 1+1, bet vēl vienus vārtus guva arī Siksnis. “Dinaburga” komandā Artjoms Pankevičs guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja, Sergejam Pečuram divas piespēles, bet vēl “golu” iemeta arī Deniss Berdņiks un Vadims Vabiščevičs. Par mača labākajiem spēlētājiem nosauca Dāvi Orniņu un Pečuru.

Čempionāta līdere ar 38 punktiem 22 spēlēs ir “Zemgale”/LLU, tālāk ar 37 punktiem 24 mačos seko “Olimp”/”Venta 2002”, kamēr “Mogo”/LSPA 33 punktus iekrājusi 27 dueļos. “Liepāja” 21 spēlē nopelnījusi 27 punktus, Daugavpils “Dinaburga” 23 mačos tikusi pie 14 punktiem, HS “Rīga” seko ar desmit punktiem 20 dueļos, bet pēdējo jeb septīto pozīciju ar desmit punktiem 23 spēlēs ieņem “Prizma”/IHS.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.