“Zemgale”/LLU pārspēj HS “Rīga” un turpina iespaidīgo uzvaras gājienu

27/02/2021 15:50
Zemgale/LLU

“Zemgale”/LLU vienība sestdien “Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē pārspēja Hokeja skolu “Rīga” (HS “Rīga”) un izcīnīja jau sesto uzvaru pēc kārtas. “Zemgale”/LLU viesos ar 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) uzvarēja HS “Rīga”.

Spēles trešajā minūtē Aleksandrs Visockis vairākumā panāca 1:0, taču Edvards Bergamnis 11.minūtē rezultātu izlīdzināja. Pēc astoņām spēlētām minūtēm otrajā trešdaļā Iļja Grekovs vēlreiz vadībā bija izvirzījis viesus, taču nepilnu minūti vēlāk par sitienu ar nūju 5+20 minūšu sodu saņēma Frenks Razgals.

Rīdzinieki turpmākajās piecās minūtēs vārtus neguva, bet pusotru minūti līdz otrā perioda beigām Aleksandrs Novikovs pārsvaru dubultoja. Ričards Briņecs “zemgaliešu” ceturtos vārtus guva desmit minūtes līdz pamatlaika beigām. Grekovs šajā spēlē nopelnīja vienu rezultatīvu piespēli, kā arī guva vārtus.

Dažas stundas vēlāk “Olimp”/”Venta 2002” savā laukumā ar 7:3 (3:0, 2:1, 2:2) sagrāva turnīra pastarīti “Prizma”/IHS. Bijušais Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Miķelis Rēdlihs uzvaru kaldināja ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm, bet Aleksejs Širokovs un Ņikita Zantmanis izcēlās ar 1+1. “Prizma”/IHS komandā vārtus guva Kristers Bormanis, Dāvis Straupe un Juris Upītis.

Savukārt “Liepāja” Kurzemē ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pieveica “Mogo”/LSPA. Uzvaras vārtus trešā perioda astotajā minūtē pēc Klāva Plānica un Linarda Mazura-Mago piespēlēm iemeta lietuvietis Marks Kaļeiņikovs.

Čempionāta līderpozīcijas ar 50 punktiem 29 spēlēs ieņem “Zemgale”/LLU, tālāk ar 48 punktiem 30 mačos seko “Olimp”/”Venta 2002”, bet “Mogo”/LSPA 37 punktus iekrājusi 32 dueļos. “Liepāja” ar 35 punktiem 28 spēlēs ir ceturtā, Daugavpils “Dinaburga” 29 dueļos nopelnījusi 18 punktus, HS “Rīgai” 13 punkti 26 mačos, kamēr “Prizma”/IHS ar 12 punktiem 28 spēlēs ir septītā.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”. Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.