“Zemgale/LLU” sagrauj “Mogo” un apsteidz rīdziniekus tabulā

30/11/2019 21:00

atvijas “Optibet” hokeja virslīgas (OHL) čempionvienība “Mogo” sestdien piedzīvoja pirmo zaudējumu pēdējo piecu spēļu nogrieznī un noslīdēja uz piekto vietu vietējā čempionātā, kamēr Hokeja skola “Rīga” pēc spēles soda metienu sērijā pārsteidza līdervienību “Liepāja”.

“Mogo” savā laukumā ar rezultātu 0:6 (0:2, 0:1, 0:3) piekāpās “Zemgale”/LLU.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Sebastians Janda, bet Ričards Bernhards, Jegors Kurbatovs, Aleksandrs Pavļenko un Daniels Goršānovs iekrāja pa vienam precīzam raidījumam. Gatis Sprukts izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Mājinieki pirmos vārtus ielaida jau sestajā minūtē, kad Bernhards labā slidojumā apspēlēja Reini Demiteru un raidīja spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī, kuru tvert nespēja Henrijs Ančs. Otrie vārti tika zaudēti nepilnas piecas minūtes vēlāk, kad pēc labas saspēles, ripa nonāca pie Kurbatova, kurš no distances bija nekļūdīgs. Ātru atspēlēšanos “Mogo” traucēja veikt Vernera Fricberga 5+20 minūšu noraidījums, tādējādi “Mogo” iniciatīvu lēnām pārņēma otrajā periodā.

“Mogo” aktivitāte otrajā periodā neatmaksājās, jo pēc desmit nospēlētām minūtēm 3:0 panāca Janda, bet noslēdzošās trešdaļas sestajā minūtē ripa veiksmīgā kārtā nonāca pie Pavļenko, kuram to atlika raidīt tukšos vārtos. Īsi pirms vārtu guvuma piespēle “norāvās” Spruktam, bet Ančs nepaspēja noreaģēt uz notikumu maiņu un kapitulēja jau ceturto reizi, īsi pēc tam tiekot nomainītam pret Renāru Kazanovu. Vārtsargu maiņa lielu pienesumu nedeva, jo “Mogo” līdz mača beigām zaudēja vēl divus vārtus.

Čempionvienības sastāvā savu pirmo spēli šosezon aizvadīja pieredzējušais Kaspars Saulietis, kurš pērn bija finālsērijas vērtīgākais spēlētājs.

Citā spēlē līdervienība “Liepāja” viesos ar rezultātu 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1) “bullīšos” zaudēja Hokeja skolai “Rīga”.

Kurzemnieku rindās ar vārtiem izcēlās Mārtiņš Freimanis un Mārtiņš Ķivlis, bet “Rīga” vienībā precīzi meta Ralfs Bergmanis un Bogdans Hodass, kurš 2:2 panāca vien septiņas sekundes līdz spēles beigām. Uzvaru nesošais “bullītis” Aleksandra Biškina rēķinā.

Zīmīgi, ka visi vārti šīs spēles pamatlaikā tika gūti skaitliskajā vairākumā.

Tikmēr Daugavpils “Dinaburga” mājās ar 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1) papildlaikā piekāpās “Prizma”/IHS, kas pēc neveiksmīgā sezonas sākuma, uzvaras izcīnījusi pēdējos divos mačos. Uzvarētāju rindās ar diviem rezultativitātes punktiem izcēlās Juris Bērziņš (0+2) un Kristaps Riekstiņš (2+0). Mājiniekiem vārtus guva Kirils Jelagins un Vladislavs Barkovskis.

Visbeidzot “Olimp” viesos ar 6:2 (0:0, 3:1, 3:1) uzvarēja sezonu labi sākušo “Kurbads”. Ar diviem gūtiem vārtiem uzvarētāju rindās izcēlās Nikolajs Jeļisejevs, bet mājinieku komandā pa vārtiem guva Mārtiņš Gipters un Dāvis Straupe.

Ar 30 punktiem 21 mačā pirmo vietu ieņem “Liepāja”, tālāk ar 28 punktiem, aizvadot par četrām spēlēm mazāk, seko “Olimp”, bet labāko trijnieku ar 26 punktiem noslēdz “Kurbads”. “Zemgale”/LLU 19 spēlēs iekrājuši 22 punktus, par vienu mazāk ir “Mogo”, kas aizvadījusi par trim spēlēm mazāk, bet tālāk ar 11 punktiem 19 spēlēs seko “Dinaburga”. Hokeja skola “Rīga” tikusi pie desmit punktiem, bet “Prizma”/IHS 18 spēlēs iekrājusi par punktu mazāk.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.