“Zemgale/LLU” svin otro uzvaru “bullīšos” pēc kārtas

03/02/2023 21:28
Zemgale/LLU

Latvijas čempionvienība hokejā “Zemgale”/LLU piektdien svinēja uzvaru Somijas pēc spēka otrās līgas jeb “Mestis” spēlē, otro maču pēc kārtas gūstot virsroku pēcspēles metienu sērijā. Jelgavnieki viesos ar rezultātu 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) uzveica Ernesta Ošenieka pārstāvēto Kokolas “Hermes”.

Mājiniekus sestajā minūtē vadībā izvirzīja Jūso Nikenens, bet līdz pirmā perioda beigām Artūrs Karaša panāca 1:1. Tuvojoties otrā perioda vidum, Rainers Rullers ieguva viesiem vadību, kas tika izlaista no rokām trešās trešdaļas pirmajās astoņās minūtēs, kad ar diviem precīziem metieniem izcēlās Āpo Ahola. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikusi 81 sekunde, “Zemgale”/LLU komandai spēlējot bez vārtsarga un ar sešiem laukuma spēlētājiem, 3:3 panāca Daniels Goršānovs.

Pamatlaikā un papildlaikā vairs vārti netika gūti un uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 2:1 uzvarēja jelgavnieki. Uzvaras metienu realizēja Artūrs Homjakovs. Ēriks Vītols “Zemgale”/LLU vārtos atvairīja 27 no 30 metieniem. Četrreiz pa viņa vārtiem meta “Hermes” 21 gadu vecais aizsargs Ošenieks. Sestdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Jelgavas komanda ar 31 punktu 37 spēlēs ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē, kamēr “Hermes” ar 63 punktiem 36 cīņās ir piektā. Latvijas čempione “Mestis” līgas pamatturnīrā četros apļos aizvadīs 52 spēles, 26 notiekot “Zemgale/LLU” ledus hallē Jelgavā.

Pagājušajā sezonā par Somijas otras spēcīgākās līgas čempionvienību kļuva Imatras “Kettera”, kas finālsērijā ar 4-1 pieveica “Kiekko-Espoo”. Jelgavas “Zemgale”/LLU 2021./2022.gada sezonā izcīnīja savu pirmo Latvijas čempionu titulu, finālsērijā ar 4-0 pieveicot iepriekšējo čempioni “Olimp”/”Venta 2002”.