“Zemgale/LLU” svin trešo uzvaru finālsērijā un strauji tuvojas otrajam titulam

03/04/2023 20:49
Zemgale/LLU

Jelgavas “Zemgale”/LLU pirmdien savā laukumā svinēja uzvaru “Optibet” hokeja līgas (OHL) fināla spēlē, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1. “Zemgale”/LLU pieveica “Mogo”/LSPA ar 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).

Piektajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Pēteris Purmalis, bet 2:0 11.minūtē pēc Purmaļa piespēles panāca Gatis Gricinskis. 53.minūtē jelgavnieki varēja vēl palielināt pārsvaru, kad uz savas zilās līnijas kļūdījās Elviss Želubovskis, kuram ripu atņēma Artūrs Karaša, izejot viens pret vienu ar vārtsargu Henriju Anču. Tomēr pie metiena Karaša netika, jo, mēģinot kritienā izsist ripu, Karašu nogāza uz ledus Želubovskis. Tomēr Artūrs Homjakovs nerealizēja soda metienu. Viņa raidīto ripu starp kājsargiem Ančs atvairīja.

Divas minūtes un 42 sekundes pirms spēles beigām “Mogo”/LSPA nomainīja Anču ar sesto laukuma spēlētāju, un 36 sekundes vēlāk pēc vairākiem rikošetiem, Ērikam vītolam neredzot raidīto ripu, pie vārtu guvuma tika Reinis Mārtiņš Lejnieks, panākot 1:2. Viesi turpināja spēlēt bez vārtsarga, un mača likteni izšķīra Ričards Bernhards, 39 sekundes pirms cīņas beigām raidot ripu tukšos vārtos.

Rīgā notikušie mači aizritēja spraigās cīņās, vispirms ar 4:3 papildlaikā uzvarot jelgavniekiem, bet pēc tam ar 3:1 panākumu nodrošinot rīdziniekiem. Sērijas trešā spēle Jelgavā noslēdzās ar 3:1 mājinieku labā. Piekto cīņu hokejisti aizvadīs galvaspilsētā.

Pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja Purmalis, Gricinskis, Bernhards (visiem – 1+1) un Homjakovs (0+2), bet vārtos Ēriks Vītols atvairīja 26 metienus. Viesiem Ančs tika galā ar 23 no 25 metieniem.

Abas vienības izšķirīgo sēriju sasniedza bez zaudējumiem izslēgšanas turnīrā. “Mogo”/LSPA vispirms ar 3-0 pārspēja Viļņas “Hockey Punks” un pēc tam ar 4-0 pieveica Rīgas “Prizmu”, kamēr “Zemgale”/LLU bija pārāka par Elektrēnu “Energija” un Rīgas “Dinamo”.

Pamatturnīra četrās spēlēs abas finālistes svinēja pa divām uzvarām. OHL “play-off” turnīrā iekļuva astoņas no deviņām pamatturnīra vienībām. 2021./2022.gada sezonā savu pirmo Latvijas čempionu titulu izcīnīja Jelgavas “Zemgale”/LLU, finālsērijā ar 4-0 pieveicot iepriekšējo čempioni “Olimp”/”Venta 2002”.