Zeps par Brieža iespējām nākamo cīņu aizvadīt jau čempiona statusā: Tas nav līdz galam precīzi pasniegts

Mairis Briedis, Raimonds Zeps, sportazinas.com
Raimonds Zeps un Mairis Briedis

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis šobrīd vieglā režīmā turpina gatavoties Pasaules boksa supersērijas (WBSS) otrās sezonas pusfināla cīņai ar poli Kšištofu Glovacki. Ap jauno gadu publiskajā telpā izskanēja informācija, ka Supersērijas norise ir apdraudēta, kas izraisīja šaubas par projekta dzīvotspēju. Tas arī kalpojis par iemeslu, ka aizvien nav zināms cīņas datums.

Sportazinas.com sazinājās ar Brieža pārstāvi Raimondu Zepu, lai noskaidrotu, kad un vai šīs sezonas ietvaros bokseriem vispār būs iespēja cīnīties par kādu no čempionu jostām, vai Supersērijas norise ir apdraudēta, un uzzinātu detaļas par citām ar turnīru saistītajām aktualitātēm.

Intervijā ar Sportacentrs.com sacījāt, ka Supersērijas pusfināla cīņā ar Glovacki jau plānots, ka Mairis to varētu aizvadīt pilnvērtīga WBC čempiona statusā. Vai tam ir oficiāls apstiprinājums, vai tas ir tikai potenciālais scenārijs?

Tas nav līdz galam precīzi pasniegts. Glovacka treneris Fjodors Lapins izteicās, ka tas varētu notikt un arī man tika uzdots šāds jautājums, proti, “vai varētu tā būt”. Es apstiprinu, ka sarunas par to, vai Supersērijā varētu tikt izspēlētas čempionu jostas, norisinājās jau pirms otrās sezonas sākuma. Šī informācija jau iepriekš publiski bija izskanējusi, tāpēc tas nav nekas jauns. Arī tas, ka attiecīgie turnīra “zari” ir veidoti sadarbībā ar vadošo boksa organizāciju vēlmēm, arī ir iepriekš zināms fakts. Jau pirms otrās sezonas individuālās sarunās [Kalle] Zauerlands apstiprināja, ka darbs pie tā notiek. Bet oficiāla apstiprinājuma tam vēl nav.

Pagaidām izskatās, ka šajā sezonā tiks sadalītas trīs jostas – WBC, WBO un IBF. WBA vēlējās, lai Supersērijā piedalās arī viņu čempions krievs Deniss Ļebedevs, bet tā kā dalībnieku skaitā jau bija divi Krievijas pārstāvji, viņi negribēja, lai ir trīs bokseri no vienas valsts. Piedevām Supersērijas organizētāji uzskatīja, ka esošie dalībnieki ir perspektīvāki, ja skatās nākotnē, tāpēc izvēle bija tāda. WBA acīmredzot tad ies paši savu ceļu un Supersērijā neiesaistīsies.

Principā, nekas nav mainījies – viss atkarīgs no Oleksandra Usika, kuram šobrīd pieder visas prestižākās jostas?

Jau no pirmās dienas ar šīm organizācijām bija vienošanās – ja jostas paliek vakantas, tās nonāks Supersērijā. Tāpēc arī šobrīd ceturtdaļfinālos tika izspēlētas pagaidu jostas ar domu, ka tās pārtaps par pilnvērtīgām. Iespējams, tās būs pieejamas jau pusfinālā, iespējams, nebūs pieejamas arī pēc fināla. Oficiālu paziņojumu šajā sakarā nav bijuši, bet notikumu attīstība liek par to domāt, ka varētu būt pozitīvs rezultāts. Usikam tituli ir jāaizstāv gada laikā, bet no pēdējās cīņas pret britu Toniju Beljū pagājuši vien nepilni trīs mēneši. Šobrīd neviens viņam jostas nevar atņemt.

Jāņem vērā arī, ka turnīrs sastāv no trīs svara kategorijām, tāpēc Usikam nekāda ietekme uz šo turnīru nav. Organizatori jau pirms sezonas rēķinājās, ka pastāv risks, ka šoreiz cīņu par jostām kruizerveitos nebūs. Runa ir tikai par to – vai būs iespēja cīnīties par jostām, vai nebūs.

Ja Briedim šobrīd piederošā WBC Dimanta josta pārtaptu par oficiālu čempiona jostu, par to pienāktos arī kāda prēmija?

Pieņemu, ka dažādiem bokseriem ir individuāli līgumi ar promouteriem, taču organizācijas pašas par sevi prēmijas neizmaksā. Noteicošais faktors ir prestižs, bet bokseri iekasē komisijas maksas no cīņām, nevis no organizācijām.

Iepriekš publiskajā telpā izskanēja informācija, ka turpmākā Supersērijas norise ir apdraudēta. Bija vairākas versijas – naudas trūkums, konkurentu pirksts un citas lietas…

Tas vairāk būtu jākomentē tiem, kas organizē. Bet izejot no tā, kas pausts sarunās ar mums un veiktajiem darbiem, pusfināla cīņas notiks. Tuvākās nedēļas, divu laikā vajadzētu sekot arī oficiālam paziņojumam. Esam informēti par provizoriskajiem cīņas datumiem un norises vietām. No mūsu puses neredzam nepārvaramus šķēršļus, lai pusfināls nenotiktu.

Supersērija ir komerciāls projekts un tas jau ir otrais gads. Skaidrs, ka Polijas tirgus ir ievērojami lielāks nekā Latvijas. Skatoties no šādas perspektīvas, kādēļ Rīga aizvien tiek minēta kā viena no galvenajām pretendentēm uz cīņas norises vietu?

Supersērijas pamatienākumi veidojas no noslēgtajiem līgumiem ar televīzijas kompānijām. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai ekrānā redzamais būtu pēc iespējas estētiskāk baudāms pasākums, ko skatītāji vēlētos redzēt atkal un atkal un attiecīgi televīzijas un citas platformas par to  būtu gatavas arī maksāt. Tas arī veido turnīra prestižu. Rīga sevi ir lieliski pierādījusi kā produktu, ko pārdot TV ekrānos. Gan vizuālais noformējums, gan skatītāju atbalsts un citas nianses, veido šo tēlu, kas “Arēnai Rīga” ir lielisks. Arī organizētāji saprot, ka rīkojot cīņu pie mums kaut kur viņi iegūst, kaut kur nosacīti zaudē, ja skatāmies no finansiālā aspekta, taču ilgtermiņā tomēr ir ieguvēji, attīstot savu zīmolu. Skaidrs, ka Rīga nav pilsēta, kur no pasākumu organizēšanas var nopelnīt lielāko naudu, bet tā ir vieta, kas var dot efektu ilgtermiņā. Arī viņi paši ir diezgan skaidri norādījuši, ka “Arēnā Rīga” valdošā atmosfēra ir galvenais iemesls, kādēļ viņiem ir vēlme šeit atgriezties.

Vai Supersērijas rīkotāji nejutās vīlušies pēc aizvadītajiem ceturtdaļfināliem Čikāgā, jo skatītāju zālē bija maz un arī pašas cīņas nebija no tām aizraujošākajām? Ideja, ka četri eiropieši cīnās ASV ir sevi attaisnojusi?

Te jāņem vērā, ka Supersērijai apjomīgākais translāciju līgums ir tieši ar vienu no ASV televīzijas kompānijām, tāpēc loģiski, ka ir kādas līguma detaļas un attiecīgs pasākumu skaits būtu jāaizvada viņiem pieņemamā laikā, vadoties pēc viņu laika joslas. Tas arī veido kopējo situāciju. Latvijā šo cīņu nebija iespējams aizvadīt, jo nebija pieejama “Arēna Rīga”. Savukārt par variantu cīņu aizvadīt Vācijā rīkotāji bija skeptiski, jo arī tur [Noels] Gevors nav tik plaši pazīstams un nemaz nav arī etniskais vācietis [Gevora jeb Mikaeljana īstajā uzvārdā saknes meklējamas Armēnijā]. Nebija ticības, ka tas atmaksāsies. Tāpēc tika nolemts, ka, ņemot vērā, ka dažām cīņām tāpat ir jānorisinās ASV, loģiskākais solis būtu to darīt jau ceturtdaļfinālā. Tika izskatīta arī Krievija kā variants, jo otrā pusfinālā cīnījās Maksims Vlasovs, bet, šķiet, ka arī tur bija problēmas ar arēnas pieejamību. Precīzas informācijas man par to nav.

Vai pēc cīņas Čikāgā Gevors, kurš jau pirms tiesnešu lēmumu bija pārliecināts par savu uzvaru, nav pieprasījis revanšu?

Nē, mums nav bijusi nekāda komunikācija ar viņa pārstāvjiem pēc cīņas.

Pēc izskanējušās informācijas, ka Supersērijai ir problēmas ar tālāku norisi, neizskanēja kādi citi piedāvājumi?

Tā boksa vide nav nemaz tik liela. Viens otru pazīst un ir jāveic pāris zvani, lai viss par konkrēto situāciju ir skaidrs. Arī mēs pamanījām tās publikācijas, tāpēc loģisks solis bija uzreiz vērsties pie rīkotājiem, kuri mums arī izskaidroja, no kurienes tādas ziņas vispār ir cēlušās un kādi ir tie iemesli, kāpēc tādas izskan. Bet atkārtošos – detaļu precizēšanai vislabāk būtu vērsties pie viņiem, kas šo situāciju pārzina daudz sīkāk.

Futūristisks jautājums – pieņemsim, ka tomēr Supersērija piedzīvo krahu un pārstāj savu darbību. Ko jūs darītu tālāk, un kādas būtu sekas?

Viss jau ir vienkārši. Ir divas puses – mēs un rīkotāji, kuri apņēmušies pildīt kādas saistības. Mums ir jāpiedalās, viņiem tas jāorganizē. Ja kāda no pusēm nespēj pildīt savas saistības, tad arī iestājās attiecīgas juridiskās sekas. Tas ir atrunāts, taču detaļās neesmu tiesīgs to komentēt. Bet vēlos atkārtoti uzsvērt – mums nav nekādu indikāciju, ka pusfināls varētu nenotikt.

Kā šobrīd jūtās Mairis, un kādā režīmā notiek gatavošanās? Iespējams, viņam nāk tikai par labu šī neskaidrā situācija un ir vairāk laika, lai atgūtos no savainojuma.

Viņam pavisam noteikti katra diena, kuru viņš var veltīt rehabilitācijai, nāk par labu. Kā zināms, iepriekš ārsti Mairim atļāva tikai decembrī atsākt treniņus, bet cīnījās viņš jau novembrī, tāpēc šī pauze noteikti nāk par labu. Cīņas laikā arī redzējām, ka īsti uzsist ar savainoto roku viņš nevarēja. Arī morāli Mairim ir iespēja nedaudz atpūsties no boksa, jo tomēr pēdējos trīs gados viņš ir bijis nemitīgā skrējienā. Kā beidzās cīņas, pāris nedēļas atpūšas un jau atkal ir nākamajā nometnē. Režīms nav no vieglajiem – trīs cīņas gadā ir daudz. Tā ir liela slodze ķermenim, tāpēc šī pauze ir tieši laikā. Šobrīd viņš uztur sevi formā. Kā jau iepriekš teicu, teorētiski datumi mums ir pateikti un pēc tā arī vadāmies. Tiek darīts viss, lai uz nometnes sākumu Mairis būtu lieliskā gatavībā un varētu parādīt savu veco labo Maira boksu, pēc kura visi, un viņš pats, ir tā noilgojušies.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par