Zeps: Nākamā cīņa noteikti nebūs pret Vlasovu

Raimonds Zeps, Kalle Zauerlands, Mairis Briedis, Sportazinas.com
Maira Brieža sabiedrisko attiecību speciālists Raimonds Zeps (no kreisās), Pasaules boksa supersērijas izveidotājs Kalle Zauerlands un bokseris Mairis Briedis piedalās preses konferencē, kurā informē par nākamo cīņu. Foto: LETA

Šobrīd viens no gaidītākajiem notikumiem boksa pasaulē ir supersērijas (WBSS) fināla cīņas, kas ir aktuāli arī Latvijas labākajam bokserim Mairim Briedim. Viņš ir nozīmēts kā cīņas oficiālais rezervists, kā arīdzan Briedim paredzēta “undercard” cīņa pirms lielā fināla.

Sākotnējais fināla cīņas norises datums tika paziņots kā 11. maijs Saūdu Arābijas pilsētā Džedā. Taču pēc krieva Murata Gasijeva iekļūšanas finālā ievērojami aktivizējās Krievijas puse, kas vēlas šo cīņu sarīkot pie sevis. Līdz ar to, šobrīd ir daudz neskaidrību par to, kur un kad cīņa varētu notikt.

Sportazinas.com sazinājās ar Brieža pārstāvi Raimondu Zepu, lai noskaidrotu, kā neskaidrības par fināla cīņas norises vietu ietekmē latvieša gatavošanās posmu.

“Šobrīd Mairis gatavojas pēc sākotnēji izstrādātā plāna. Kad oficiāli tiks paziņots par cīņas norises vietu un datumu, tad arī attiecīgi pakārtosim sagatavošanās posmu tam. Maira karjerā tā nav pirmā reize, kad ir mainījušies pretinieki vai cīņas datumi, tāpēc nevarētu teikt, ka tas ir kas pilnīgi jauns vai ārkārtējs. Turpinām darbu esošajā režīmā un pēc tam skatīsimies tālāk,” iesāka Zeps, norādot, ka šobrīd vairāk neko komentēt nevar, jo to paredz iepriekš noslēgtā vienošanās ar supersērijas organizētājiem.

Publiskajā telpā izskanēja, ka Briedim ir trīs potenciālie pretinieki. Tika minēts arī konkrēts vārds – Maksims Vlasovs [boxrec.com reitinga ieņem sesto vietu un ir WBC sudrabas jostas īpašnieks – red.]. Zeps gan noliedza izskanējušo informāciju: “Ja runājam par “undercard” cīņu, tas noteikti nebūs viņš. To varu pateikt oficiāli. Teorētiski, ja sākotnējais cīņas datums [11. maijs] netiks mainīts, mums ir skaidrība, pret ko būtu jācīnās. Bet kamēr nekas oficiāli nav paziņots, arī es nevaru ko vairāk komentēt.”

Runājot par potenciālo cīņu ar Vlasovu, jāņem vērā pāris apstākļi. Otrs supersērijas finālists Oleksandrs Usiks jau vairākkārt paudis vēlmi pārcelties uz supersmagsvaru divīziju, ja uzvarēs šajā turnīrā. Tas nozīmētu, ka pēc viņa aiziešanas būtu vakants WBC tituls, bet Briedis šīs organizācijas rangā atrodas pirmajā pozīcijā, savukārt Vlasovam ir sudraba josta. Tas teorētiski varētu nozīmēt, ja Usiks aiziet, ka tieši Briedis ar Vlasovu varētu būt kā reālākie pretendenti par iespējamo vakanto titulu.

Zeps gan šajā sakarā vien minēja – “Tā var notikt un var arī nenotikt. Šobrīd par Vlasovu nemaz nedomājam. No mūsu puses par šo bokseri nemaz neesam neko runājuši un teikuši. Pat nezinu, no kurienes publiskajā telpā parādījās šāda informācija.”

“Supersērijas organizatori mums piedāvā variantus, ar ko cīnīties. Mūsu izvēle vairāk ir tāda – ņemot vērā, ka finālā cīnīsies kreilis ar labroci, bet Mairis ir oficiālais cīņas rezervists, varam izvēlēties cīnīties ar kreili vai labroci, jo tam arī ir pakārtots mūsu treniņprocess,” norādīja Zeps.

Medijos izskanējusi informācija, ka viens no iemesliem, kādēļ turnīra organizatori apsver iespēju mainīt cīņas norises vietu, ir Krievijas finansiālais piedāvājums – tā izteikusi piedāvājumu 25 līdz 30 miljonu eiro apmērā par cīņas organizēšanu un honorāriem bokseriem. Vaicājām, vai tas varētu ietekmēt arī Brieža honorāru, tā kā viņš cīnīsies šī boksa šova ietvaros.

“Neietekmēs. Šī informācija nav patiesa, jo supersērijas dalībniekiem ir fiksēti honorāri par katru aizvadīto kārtu. Arī finālistiem jau pirms turnīra tika noteikta summa, cik tie saņems,” nobeigumā atzina Zeps.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar