Zībarts: Caur kļūdām mācāmies un ceru, ka kļūstam stiprāk

Mārtiņš Zībarts, sportazinas.com
Mārtiņš Zībarts Foto: Basket.lv

Jau vēstīts, ka Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavošanos Pasaules kausa izcīņai, svētdien pārbaudes turnīrā Parīzē ar rezultātu 70:77 (12:18, 15:12, 24:20, 19:27) piekāpās Austrālijai, kura ir vairāku olimpisko spēļu un Pasaules kausa izcīņu medaļniece.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 24 punktiem un desmit izprovocētām piezīmēm bija Anete Šteinberga, 20 punktus guva Kitija Laksa, bet ar 11 punktiem atzīmējās Kristīne Vītola. Šteinbergai un Vītolai katrām arī pa sešām atlēkušajām bumbām.

Pēc mača Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pauda, ka spēlētājas laukumā neizgāja ar nepieciešamo enerģijas devu: “Caur kļūdām mācāmies un, ceru, kļūstam stiprāki. Spēles sākums lieku reizi apstiprināja, ka cīņā ar pretiniecēm, kuras objektīvi ir pārākas meistarībā, nevaram atļauties iziet laukumā bez maksimālas enerģijas un agresivitātes. Pēc pirmajām neveiksmēm bija jāmeklē varianti gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Bija lietas, kas nostrādāja, bija tādas, kas nenostrādāja, rosinot izdarīt secinājumus.”

“Viena no problēmām – aizsardzība savā soda laukumā, kur nepiedodami bieži ļāvām pretiniecēm tikt pie atlēkušajām bumbām. Nākamā – pietrūkst pārliecības uzbrukumā, kur svarīgos brīžos nodrebēja rokas un gadījās kļūdas. Arī pašā galotnē, kad neizmantojām visas iespējas, lai uzvarētu,” spēles kļūdas atklāja treneris.

“Kopumā ir pozitīvas iezīmes gan atsevišķu spēlētāju sportiskajā formā, gan komandas darbībās, taču vēl ir rezerves spēles pastiprināšanai. Rīgā skatīsimies, cik veiksmīgs bijis Zentas Meļņikas rehabilitācijas process un domāsim par labāko sastāva modeli, ņemot vērā spēlēs ar pasaules elites komandām sakrāto pieredzi,” piebilda Zībarts.

Trīs komandu turnīrā Latvijas izlase piektdien ar 64:74 zaudēja Francijai, savukārt Austrālija sestdien mājiniecēm piekāpās ar rezultātu 77:85. Līdz ar to turnīrā uzvarēja Francija, kam sekoja Austrālija un Latvija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par