Zībarts: Eirolīgas ceturtdaļfināls ir rezultāts, ko pa īstam novērtēsim pēc kāda laika

09/03/2019 10:43

Jau vēstīts, ka Latvijas čempione basketbolā “TTT Rīga” piektdien Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē “Elektrum” Olimpiskajā centrā zaudēja pērnās sezonas čempionēm Jekaterinburgas UGMK – 55:77 (9:20, 19:23, 19:20, 8:14). Sērijā līdz divām uzvarām rīdzinieces zaudēja ar 0-2, Eirolīgas sezonu pabeidzot ar kopējo bilanci 10-8.

Rīgas komanda bija koriģējusi taktiku un savā laukumā darbojās ar lielu enerģiju, tomēr šo argumentu nepietika, lai atspēkotu Jekaterinburgas komandas centra spēlētāju pārsvaru augumos un meistarībā. Kamēr rīdzinieces uzbrukumā atrada ceļu uz pretinieču grozu, viešņas panāca 10 punktu pārsvaru un, lai arī spēles gaitā netrūka skaistu un kvalitatīvu epizožu, saasināt intrigu “TTT Rīga” vairs neizdevās.

“TTT Rīga” zaudēja cīņā pie groziem (40-51) un no soda laukuma guva krietni mazāk punktu, nekā UGMK komanda (14-34). Trīspunktnieki precizitāte nebija pietiekoši laba (10/29 – 2/16), lai kompensētu pretinieču centra spēlētāju guvumu.

Visu komandai Emma Mēsemansa guva 27 punktus, Britnija Grainere 19+8.

Neskatoties uz piedzīvoto zaudējumu, ļoti atzinīgi savas komandas iespēto šosezon novērtēja “TTT Rīga” galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

“Izšķirošais faktors bija pretinieču pārsvars pie groziem. Savā laukumā spēlējām ar lielāku enerģiju un atdevi, centāmies spēlēt ātrāk, taču pret tik garu komandu grūti atrast pretargumentus. Kopumā varam būt lepni par sezonu. Eirolīgas ceturtdaļfināls – tas ir rezultāts, ko pa īstam novērtēsim pēc kāda laika.”

Informāciju sagatavoja: Basket.lv