Zībarts: Galvenais, ka paši nospēlējām daudz labāk

15/07/2021 12:25

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase trešdien savu pirmo uzvaru FIBA “Challenger” turnīrā izcīnīja, jo spēja atrast Vācijas valstsvienības vājās vietas, kā arī talkā nāca iepriekš izanalizētie materiāli, sarunā ar Latvijas Basketbola savienību (LBS) pēc panākuma teica galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Jau ziņots, ka Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase trešdien Sofijā FIBA “Challenger” turnīrā svinēja pirmo uzvaru, ar 66:56 (16:11, 12:9, 20:17, 18:19) pieveicot Vāciju. Latvijas izlasē 26 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas, četras pārķertas bumbas un piecas kļūdas sakrāja Laura Meldere, citām basketbolistēm nesasniedzot desmit gūto punktu robežu. “Redzējām pretinieču spēli pirmajā dienā ar Horvātijas izlasi, un vizuālā informācija palīdzēja izveidot spēles plānu cīņai ar augumos krietni pārākajām pretiniecēm. Atradām Vācijas komandas vājās vietas, bet, galvenais, ka paši nospēlējām daudz labāk,” par aizvadīto maču teica Zībarts.

“Bija tas, kas pietrūka pirmajā dienā – raksturs, apņēmība, spēles disciplīna. Acīmredzot, lietderīgs bija rīta treniņš septiņos no rīta, no kura atteicāmies pirmajā dienā,” pieļāva treneris. “Noskaņojums uzlabojies, gatavosimies spēlei ar Horvātiju.” Jau ziņots, ka dienu iepriekš latvietes ar 70:99 (19:20, 10:26, 16:36, 25:17) atzina Beļģijas vienaudžu pārākumu.

Latvijas U20 sieviešu izlase (2001. dzimšanas gads un jaunākas) turpinājumā tiksies ar vienaudzēm no Horvātijas (15.jūlijā plkst.14), Itālijas (17.jūlijā plkst.17) un Bulgārijas (18.jūlijā plkst.20). Latvijas U20 izlases treniņos piedalījās 16 spēlētājas, no kurām 12 devušās uz Sofiju. Viņu vidū ir divas NCAA čempionāta spēlētājas Jete Nulle un Paula Mauriņa, kā arī Itālijas A sērijas vienības Venēcijas “Umana Reyer” spēlētāja Laura Meldere. Izlasi vada Mārtiņš Zībarts, kuram asistē Mudīte Gūtmane un Edgars Ikstens.

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBA Europe) valde atcēla 2021.gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA “Challengers”. Tajos startēs arī Latvijas U18 un U16 meiteņu un puišu izlases (U18 meiteņu turnīrs jūlija beigās notiks Rīgā).

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlases sastāvs dalībai FIBA “Challenger” turnīrā

Jete Nulle (“La Salle” universitāte, NCAA), Katrīna Trankale, Ketija Vihmane, Līna Loceniece (visas – “Liepāja”), Vanesa Jasa, Marta Leimane, Anita Miķelsone, Elīna Sičeva (visas – “Latvijas Universitāte”), Paula Kļeščova, Nikola Priede (abas – “Rīga”/”Juniores”), Paula Mauriņa (Hārtfordas Universitāte, NCAA), Laura Meldere (Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….