Zībarts: Prāgas turnīrā spērām divus soļus uz priekšu

Mārtiņš Zībarts, sportazinas.com
Mārtiņš Zībarts Foto: FIBA

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, turpinot gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Prāgā pārbaudes turnīra trešajā spēlē pārspēja Ungārijas izlasi – 69:63 (21:15, 37:29, 53:50). Pēdējie soļi, gatavojoties Eiropas čempionātam, tiks sperti Rīgā – 20. jūnijā Elektrum Olimpiskajā centrā spēle ar Ķīnas izlasi, 22. jūnijā “Arēnā Rīga” divcīņa ar Slovēnijas komandu. Eiropas čempionāts Rīgā sāksies 27. jūnijā, biļetes var iegādāties šeit.

Jau pirms turnīra pēdējās spēles Rīgā bija atgriezušās Aija Putniņa (nepieciešama padziļināta medicīniskā pārbaude) un Elizabete Bulāne (izlaidums), uz rezervistu soliņa palika Aija Brumermane un Elīna Dikaioulaku. Tomēr Latvijas valstsvienība diktēja pretiniecēm spēles noteikumus pirmajā puslaikā un spēja atgūties pēc trešās ceturtdaļas sākumā piedzīvotās krīzes, kuras laikā 37:29 pārvērtās par 37:42.

Latvijas komandai pārsvars cīņā pie groziem (43-36) un krietni produktīvāki tālmetieni (9/25 – 3/20), taču atkal pārāk daudz kļūdu (20-15).

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris :

“Pēc neveiksmīgā iepriekšējā pārbaudes spēļu cikla Rīgā likās, ka esam spēruši soli atpakaļ. Te, Prāgā, iznāca divi uz priekšu. Prieks par uzvarām, kas uzlabo noskaņojumu, prieks arī par to, ka uzlabojas spēles kvalitāte un paplašinās to spēlētāju loks, kuras var reāli palīdzēt.

Ņemot vērā jau piedzīvoto un vēl gaidāmo slodzi, devām iespēju atpūsties Elīnai (Dikaioulaku) un Aijai (Brumermanei) un lielāks spēles laiks tika citām. Gandrīz visas to izmantoja veiksmīgi.

Ungārijas izlasi nesen pārliecinoši pieveicām pārbaudes turnīrā Spānijā. Bet šodien spēle bija pavisam citāda un pretinieces bija krietni agresīvākas. Izdevās rast pretlīdzeklus arī šādam stilam, pārbaudījām jaunus taktiskos variantus.

Lielākais izaicinājums – stabilitāte. Arī šodien bija pagarš krīzes brīdis, kad kļūdas mazināja pārliecību un provocēja jaunas kļūdas. Tiklīdz zūd ātrums uzbrukumā un agresivitāte aizsardzībā – snieguma kvalitāte krītas. Ceru, ka, spēlējot pilnā sastāvā, ar šo problēmu tiksim galā.

Ņemot vērā neskaidrības ar Aijas Putniņas savainojumu, jaunnedēļ treniņos iesaistīsim Karlīni Pīlāberi, kura pēc “TTT Rīga” sezonas beigām sportisko formu uzturējusi 3×3 izlases treniņos.”

*Informāciju sagatavoja

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par