Ziemeļkoreja diskvalificēta par neierašanos uz Tokijas olimpiskajām spēlēm

09/09/2021 13:34

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) līdz 2022.gada beigām diskvalificējusi Ziemeļkoreju par tās delegācijas neierašanos uz šī gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Ziemeļkoreja pieņēma vienpusēju lēmumu nedoties uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, to pamatojot ar Covid-19 pandēmiju. SOK apgalvo, ka tā piedāvājusi Ziemeļkorejai dažādus risinājums, tajā skaitā iespēju vakcinēties, taču Ziemeļkorejas Olimpiskā komiteja allaž noraidījusi SOK piedāvājumus.

Ziemeļkorejai arī apturēts SOK finansējums, taču par sportistu dalību Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs SOK Izpildkomiteja lems atsevišķi. Ziemeļkoreja aprīlī paziņoja, ka Covid-19 pandēmijas dēļ tās sportisti nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs un paralimpiskajās spēlēs. Ziemeļkoreja izstājusies arī no 2022.gada Pasaules kausa futbolā kvalifikācijas.

Tāpat SOK seko līdzi situācijai Afganistānā pēc tam, kad varu pārņēmusi islāmistu kustība “Taliban”.

SOK prezidents Tomass Bahs uzsvēra, ka Afganistānai jāievēro Olimpiskā harta un tās mērķi iekļauj nacionālās olimpiskās komitejas neatkarīgu pārvaldību un olimpiskos principus, kas aizliedz jebkāda veida diskrimināciju. Afganistānas gadījumā Bahs īpaši pieminēja diskrimināciju pret sievietēm un meitenēm.

Visi Afganistānas sportisti, kuri piedalījās Tokijas olimpiskajās spēlēs un paralimpiskajās spēlēs, nav atgriezušies dzimtenē. SOK ar stipendijām atbalstīs viņu turpmākos treniņos.  Tāpat ārpus Afganistānas ir divi šīs valsts sportisti, kuri gatavojas 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.

SOK pagaidām atzīst 2018.gadā Afganistānas Olimpiskajā komitejā ievēlētās amatpersonas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
16/10/2021 07:10

Tā diena ir klāt – Briedis cīņā pret Mannu lūkos nosargāt IBF čempiona jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis šodien cīņā pret Vācijas pārstāvi Arturu Mannu lūkos aizstāvēt sev piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem). Cīņu vakars…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…