Ziemeļmaķedonija šokē Itāliju un turpina cīņu par iekļūšanu 2022. gada PK

24/03/2022 23:55
Ziemeļmaķedonijas futbola izlase

Ziemeļmaķedonijas futbola izlase ceturtdien apturēja Eiropas čempioni Itāliju ceļā uz 2022.gada Pasaules kausa finālturnīru, pārspējot pretiniekus kvalifikācijas “play-off” pusfinālā. Tāpat par ceļazīmi uz Kataru cīņu turpinās Portugāle, Velsa un Zviedrija, kuras apturēja attiecīgi Turciju, Austriju un Čehiju. Ziemeļmaķedonija Palermo itāļus uzvarēja ar 1:0 (0:0).

Uzvaras vārtus otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē guva Aleksandars Trajkovskis, kurš izpildīja mājiniekiem negaidītu sitienu no distances. Itālijas futbolisti dominēja šajā spēlē, taču otro reizi pēc kārtas nespēlēs Pasaules kausa finālturnīrā. Ziemeļmaķedonija par ceļazīmi uz Kataru cīnīsies ar Portugāli, kas Portu ar 3:1 (2:0) uzvarēja Turciju. Portugāļi izdarīja pamatīgu spiedienu uz Turcijas izlases vārtiem un 15.minūtē panāca 1:0.

Vispirms bumba trāpīja pa vārtu stabu, bet Otaviu ar atkārtotu mēģinājumu raidīja to tīklā.  Tuvojoties pirmā puslaika beigām, pēc Otaviu piespēles Djogu Žota spēcīgi sita ar galvu, bumbai atsitoties pret zemi un nonākot mērķī – 2:0. Spēles 65.minūtē Buraks Jilmazs pēc turku teicamas kombinācijas izskrēja cauri portugāļu aizsargiem un vienus vārtus atguva. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām uz Portugāles izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču Jilmazs tikai nedaudz sita bumbu pāri vārtiem un neizmantoja iespēju izraut 2:2. Kompensācijas laikā pretuzbrukumā 3:1 portugāļu labā panāca Mateuss Nunešs. Arī fināls otrdien notiks Portu.

Tikmēr Velsa Kārdifā ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica Austriju. Velsa vadību ieguva spēles 25.minūtē, kad Gerets Beils izpildīja izcili precīzu soda sitienu, iegriežot bumbu augšējā vārtu stūrī. Mača 51.minūtē Beils ar sitienu no apmēram 13 metriem dubultoja velsiešu pārsvaru pēc tam, kad mājinieki izspēlēja stūra sitienu. 65.minūtē pēc Marcela Sabicera sitiena buma rikošetā no Bena Deivisa nonāca Velsas izlases vārtos un Austrija samazināja pretinieku pārsvaru. Velsai finālā būs jātiekas ar Skotijas un Ukrainas pāra uzvarētāju, šim mačam, iespējams, notiekot jūnijā.

Savukārt Zviedrijas un Čehijas mača pamatlaiks Stokholmā noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0 (0:0), bet papildlaikā pārāki ar 1:0 bija zviedri, kuri līdz ar to sasniedza kvalifikācijas finālu. Pirmo reizi bumba vārtos nonāca 12.minūtē, taču pārkāpuma dēļ Maikls Olivers neieskaitīja Jana Kuhtas precīzo sitienu. Uzvaras vārtus Zviedrija guva papildlaika 20.minūtē, kad pēc vairākām piespēlēm vienā pieskārienā bumbu mērķī raidīja Robins Kvaisons.

Finālā Zviedrija 29.martā Hožovā tiksies ar Poliju, kas izšķirīgo maču sasniedza bez cīņas, jo tās pretiniece Krievija pēc iebrukuma Ukrainā ir diskvalificēta. Eiropas zonā kvalifikācijā izlases bija sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificējās desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās bija ārpus labāko divnieka – Austrija un Čehija. Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim. 2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.