Zīle: Mums šī varēja būt pēdējā spēle turnīrā, bet mēs iedevām sev iespēju

20/05/2024 12:44
Nokopēts
Kristaps Zīle

Latvijas hokeja izlases aizsargs Kristaps Zīle sarunā ar “Sportazinas.com” dalījās emocijās par pasaules čempionāta maču pret Slovākiju.

Jau vēstīts, ka vakar Latvija pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pieveica Slovākiju, tādējādi saglabājot izredzes kvalificēties PČ ceturtdaļfinālam. Zīle laukumā pavadīja 17 minūtes un 50 sekundes, maču noslēdzot ar negatīvu lietderību -1.

“Ir pasmagi, šodien džeki atdeva visu sirdi, visu enerģiju, visu, kas ir. Mums šī varēja būt pēdējā spēle turnīrā, iedevām sev iespēju iet un cīnīties pret amerikāņiem par tikšanu ceturtdaļfinālā. Man šķiet, ka iespēja mums vēl ir. Džeki metās zem ripām, Gudijs vilka. Savus golus iemetām, Ločmelis iemeta bullīšus. Labs komandas darbs,” mača gaitu raksturoja aizsargs. “Pēc Ločmeļa otrā bullīša bija patīkamas, bet nedaudz piezemētas emocijas, jo bija uztraukums, vai Gudijs atvairīs. Viņš to izdarīja un tad bija lieli prieki.”

Vakardienas mačā Latvija pirmo reizi uzvarēja pirmo periodu. “Pa lielam mēs neko nemainījām – ne no taktiskā viedokļa, ne no visa pārējā. Mazāk pieļāvām muļķīgas kļūdas, varbūt nedaudz pašaizliedzīgāk spēlējām. Izslēdzām iepriekšējo spēļu kļūdas, no kurām mēs bijām mācījušies un izdarījuši secinājumus. Šodien parādījām labu hokeju, bija ļoti kvalitatīva spēle – gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.”

Spēles sākumā Slovākija uzsāka ļoti aktīvi, Latvijai šo spiedienu izturot. “Slovāku fani šeit ir vairāki un viņi dzina hokejistus uz priekšu. Cepuri nost arī mūsu faniem, viņus šodien arī varēja dzirdēt, kaut gan slovākiem bija liels pārsvars. Slovākija ir ļoti agresīva komanda, visas divcīņas pabeidza ar spēka paņēmienu. Galvenais bija izturēt to spiedienu pirmajā periodā, bija arī vairāki mazākumi, pēc tam iet uz savu spēli un rādīt, ko paši mākam.

Šovakar noteikti aizmigšu bišk pavēlāk, bet rīt hokejs nav jāspēlē, pietiek laiks, lai atpūstos un sagatavotos spēlei pret ASV. Jādara viss kā parasti – jāatpūšas, jāizguļas, fizioterapijas, aukstas vannas, masāžas un jāsaved galvas kārtībā, lai būtu maksimāla koncentrācija,” noslēdza Zīle.

Varonis Gudis, meistars Ločmelis, vecās problēmas – septiņi novērojumi pēc spēles pret Slovākiju

Komentāri

  • Robs
    20/05/2024 14:27

    Aplamības! Jebkurā gadījumā ar amerikāņiem būtu jāspēlē un izredžu tāpat maz…

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām