Zināma Austrālijas pretiniece Federāciju kausa finālā (VIDEO)

21/04/2019 23:43
Karolīne Garsija, Kristīna Mladenoviča

Francijas sieviešu tenisa izlase svētdien nodrošināja vietu Federāciju kausa finālā, kur spēkosies ar Austrālijas tenisistēm.

Francūzietes pusfinālā ar 3-2 pārspēja Rumāniju, uzvaru nodrošinot vien pēdējā mačā, dubultspēlē.

Dubultspēlē Karolīne Garsija un Kristīna Mladenoviča vairāk nekā divarpus stundu mačā ar 5-7, 6-3, 6-4 pārspēja Simonu Halepu un Moniku Nikulesku, liedzot rumānietēm sasniegt vēsturē pirmo finālu.

Federāciju kausa dueļa pirmajā mačā sestdien planētas otrā rakete Halepa ar 6-3, 6-1 sagrāva Mladenoviču, kura reitingā ieņem 66.pozīciju. Savukārt otrajā duelī ranga 21.numurs Garsija ar 6-3, 6-3 apspēlēja Mihaelu Buzarnesku, kura rangā ir septiņas vietas zemāk.

Turpinājumā svētdien Halepa ar 6-7 (6:8), 6-3, 6-4 apspēlēja Garsiju, rumānietēm nonākot vienas uzvaras attālumā no fināla. Tiesa, ceturtajā mačā Paulīne Parmentjē (WTA 53.) ar 6-3, 2-6, 6-2 uzveica Irinu Begu (WTA 83.), tādējādi panākot izšķirošo maču.

Francija finālā spēlēs sesto reizi vēsturē. Francūzietes Federāciju kausā triumfējušas trīs reizes, pēdējo titulu izcīnot pirms trim gadiem.

Jau ziņots, ka Austrālijas sieviešu tenisa izlase svētdien Brisbenā sasniedza Federāciju kausa Pasaules grupas finālu, tituldivcīņā iekļūstot pirmo reizi kopš 1993.gada.

Fināla ceļazīmes liktenis tika izšķirts dubultspēlē, kurā austrālietes Ešlija Bārtija un Samanta Stosura ar 7-5, 3-6, 6-2 pārspēja baltkrievietes Viktoriju Azarenku un Arinu Sabaļenku, duelī nodrošinot uzvaru ar 3-2.

Federāciju kausa duelis tika ievadīts sestdien, kad WTA ranga desmitais numurs Sabaļenka ar 7-5, 5-7, 6-3 pārspēja Stosuru (WTA 77.), bet planētas devītā rakete Bārtija ar 7-6 (7:2), 6-3 pieveica Azarenku (WTA 61.).

Svētdien savā starpā tikās abu valstu pirmās raketes, šajā mačā virsroku ar 6-2, 6-2 gūstot austrālietei Bārtija. Savukārt otrā duelī Azarenka ar 6-1, 6-1 sagrāva Stosuru, panākot izšķirošo dueli.

Austrālija Federāciju kausā triumfējusi septiņas reizes, bet pēdējo reizi tas notika tālajā 1974.gadā.

Pērn par čempionēm tika kronētas čehietes, kuras finālā ar 3-0 pārspēja amerikānietes.

Jau ziņots, ka Latvija šajā nedēļas nogalē pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā ar 1-3 piekāpās Vācijai. Vēl pārspēlēs Čehija ar 4-0 uzveica Kanādu, Spānija ar 3-2 apspēlēja Beļģiju, bet ASV cīnās neizšķirti 1-1 ar Šveici.