Zināma Donovana alga Čikāgā

Bilijs Donovans
Bilijs Donovans | Foto: NBA

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija atklājis līguma detaļas starp Nacionālās basketbola asociācijas () komandu Čikāgas “Bulls” un tās galveno treneri Biliju Donovanu.

Iepriekš galvenā trenera pienākumus veica Džims Boilens, bet pēc komandas nekvalificēšanās izslēgšanas spēlēm, viņš tika atlaists. Tikmēr Donovans iepriekš trenēja Oklahomasitijas “Thunder”, kurai “play-off” noslēdzās pēc pirmās kārtas. Abas puses šomēnes vienojās par sadarbības pārtraukšanu.

Pirms divām dienām Donovans pieņēma piedāvājumu kļūt par “Bulls” galveno treneri. Līgums ir noslēgts uz četrām sezonām, tā vērtība ir 24 miljoni ASV dolāru (20,6 miljoni eiro) jeb vidēji 6 miljoni dolāru (5,14 miljoni eiro) par sezonu.

Galvenā trenera karjeru NBA Donovans sāka “Thunder”, šajā vienībā pavadot piecus gadus. 400 spēlēs NBA pamatturnīrā viņa vadībā komandai 243 uzvaras (60,8%), savukārt 41 “play-off” mačā Donovanam 18 panākumi (43,9%). Pirmajā sezonā pie komandas stūres amerikānis aizveda Oklahomasitijas vienību līdz konferences finālam, bet četrās nākamajās sezonās komanda allaž apstājās jau pirmajā kārtā.

Iepriekš Donovana izvēli kritizēja NBA leģenda Čārlzs Bārklijs. “Sliktāki par “Bulls” trenēšanu ir tikai divi darbi – “Titanic” kapteinis un mans fitnesa treneris. Čikāgā nav laba līmeņa basketbolistu, Donovans varētu sagaidīt arī labāku piedāvājumu,” viedokli pauda Bārklijs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par