Zināma otrā “WTA Finals” izšķirošā mača dalībniece

02/11/2019 17:06

Divu pasaules ranga pirmo numuru cīņā ranga līdere Ešlija Bārtija no Austrālijas sestdien Ķīnā notiekošajā “WTA Finals” jeb sezonas noslēguma turnīra pusfinālā apspēlēja pasaules ranga otro numuru Karolīnu Pliškovu no Čehijas.

Pasaules pirmā rakete un šī turnīra debitante Bārtija uzvarēja Pliškovu ar 4-6, 6-2, 6-3.

Pliškova seta sākumā ieguva breiku un to nosargāja līdz seta beigām. Pie 30:30 Pliškovas trāpīja tīklu un ļāva aizskriet līdz bumbiņai Bārtijai, kura arī savu sitienu trāpīja pa tīklu, bumbiņai atlecot no tīkla un pārlecot pāri čehietes raketei, viegli piezemējoties laukumā. Tomēr ar pāris austrālietes kļūdām setu uzvarēja Pliškova – 6-4.

Otrā seta trešajā geimā čehiete ieguva trīs breikbumbas – 0:40, taču divu izspēlē tīklā sita ranga otrā numura īpašniece, bet vienu ar labu kombināciju atspēlēja austrāliete, geimu pabeidzot ar netveramu servi. Jau nākamajā geimā pēc Pliškovas dubultkļūdas 3-1 panāca Bārtija. Bārtijai bieži lietojot saīsinātos sitienus un Pliškovai ejot pie tīkla, nedaudz labāk veicās ranga līderei, kura vinnēja setu ar 6-2.

Izšķirošajā setā pirmais breiks sestajā geimā ar precīzu sitienu padevās ranga līderei – 4-2. Kvitovas pretestība bija salauzta. Vēl gan čehiete vienu geimu vinnēja, taču ar savu servi mačam punktu pielika Bārtija – 6-3.

Jau ziņots, ka otrā pusfinālā Šveices tenisiste Belinda Benčiča (WTA 7.) ar rezultātu 7-5, 3-6, 1-4 piekāpās Jeļinai Svitoļinai (WTA 8.), izstājoties trešā seta galotnē.

Šī gada WTA sezonas noslēguma turnīra uzvarētājai paredzēta rekordliela naudas balva profesionālajā tenisā. Turnīrā uzvarētāja var saņemt līdz pat 4 725 000 ASV dolāru (aptuveni 4 237 000 eiro), ar nosacījumu, ja viņa būs uzvarējusi arī visās trīs apakšgrupu spēlēs.

Čempionei pirms tam apakšgrupā piedzīvojot vienu zaudējumu, balva būs mazāka, bet tā tik un tā pārsniegs četrus miljonus ASV dolāru. Kopš 2003.gada, kad “WTA Finals” pirmajā fāzē ir grupu turnīrs, turnīru bez zaudējumiem noslēgušas astoņas tenisistes.

WTA sezonas noslēguma kopējais balvu fonds ir dubultots, un tas sasniegs 14 miljonus ASV dolāru (12,5 miljoni eiro). Iepriekšējos piecus gadus turnīrs norisinājās Singapūrā, bet šogad tas debitē Ķīnas pilsētā Šeņdžeņā.

“WTA Finals” piedalās astoņas sezonas labākās tenisistes.

Aizpērn Aļona Ostapenko kļuva par pirmo Latvijas tenisisti, kura piedalījusies WTA sezonas noslēguma turnīrā. Viņa apakšgrupā uzvarēja vienā no trim spēlēm un pusfinālam nekvalificējās.

Pērn sezonas noslēguma turnīrā triumfēja ukrainiete Svitoļina, kura uzvarēja visos mačos.

Pieslēgties

Dienas fokusā

14/05/2021 23:18

Latvijas pirmā pretiniece Kanāda sastāvu nokomplektē teju tikai ar NHL hokejistiem

Latvijas hokeja izlases pirmā pretiniece gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā Kanāda sastāvu nokomplektējusi teju tikai ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, pavēstījusi Kanādas hokeja federācija. Kanādieši uz Rīgu dosies ar trīs…