Zināmas “Australian Open” sieviešu turnīra finālistes

18/02/2021 13:51
Naomi Osaka

Sieviešu turnīrs

Šosezon par “Australian Open” trofeju finālā cīnīsies japāniete Naomi Osaka un Dženifera Breidija no ASV. Ranga trešais numurs Osaka pusfinālā ar 6-3, 6-4 uzvarēja Serēnu Viljamsu no ASV (WTA 11.).

Amerikāniete ātri panāca 2-0, bet vēlāk savu servi zaudēja ceturtajā un sestajā geimā, pirmajā setā piekāpjoties ar 3-6. Otro setu ar breiku sāka Osaka, bet Viljamsa astotajā geimā atguva zaudēto. Japāniete nākamajā izspēlē vēlreiz lauza pretinieces servi un brīdi vēlāk servēja par uzvaru mačā.

Viljamsa pēcspēles preses konferencē izplūda asarās, jo tenisistei neizdevās devīto reizi karjerā sasniegt turnīra finālu. Tāpat viņai nāksies gaidīt nākamo “Grand Slam” turnīru, lai lūkotu izcīnīt 24. šādas raudzes trofeju. “Šodienas spēles rezultātu izšķīra kļūdas. Pieļāvu tik daudz kļūdu,” pēcspēles preses konferencē teica Viljamsa. “Man bija iespējas uzvarēt. Varēju būt vadībā ar 5-0, bet šī bija mana kļūdu dienu.”

Viljamsai arī tika vaicāts, kāpēc šajā spēlē viņa pieļāvusi tika daudz kļūdu, bet tenisiste nespēja atbildēt uz šo jautājumu un asarām acīs pameta preses konferenci. Amerikāniete šajā spēlē pieļāva 24 nepiespiestās kļūdas, bet Osakai bija par trim mazāk.  Finālā Osaka tiksies ar Breidiju (WTA 24.). Ar 22.numuru izliktā tenisiste vēl ne reizi nav spēlējusi “Grand Slam” finālā. Breidija pusfinālā ar 6-4, 3-6, 6-4 uzvarēja čehieti Karolīnu Muhovu (WTA 27.), kurai bija piešķirts 25.numurs.

Muhova iepriekš turnīrā uzvarēja Aļonu Ostapenko, bet ceturtdaļfinālā izslēdza ranga pirmo numuru Ešliju Bārtiju no Austrālijas. “Man trīc kājas un lēkā sirds,” pēc uzvaras teica Breidija. “Kājas it kā bija “svaigas”, bet nemaz nekustējās. Bija sajūta, ka esmu iestigusi dubļos.” Zīmīgi, ka Breidija ar Osaku pērn savā starpā tikās “US Open” pusfinālā, kur trīs setos pārāka bija japāniete. Breidija ar Osaku karjeras laikā tikusies trīsreiz, bet uzvaru izcīnījusi vienā mačā.

Muhova iepriekš labāko rezultātu “Grand Slam” turnīrā sasniedza 2019.gadā, Vimbldonā iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tāpat viņa vēl ne reizi “Grand Slam” turnīros nebija spēlējusi otrajā nedēļā. Fināls starp Osaku un Breidiju notiks sestdien. Sezonas pirmais “Grand Slam” turnīrs speciālos “burbuļa” apstākļos norisināsies līdz svētdienai. Ierasti sacensības noris janvārī, bet šogad tās Covid-19 pandēmijas dēļ pārceltas trīs nedēļas vēlāk.

Vīriešu turnīrs

Serbijas tenisists Novaks Džokovičs ceturtdien Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarēja turnīra sensāciju Aslanu Karacevu no Krievijas un jau devīto reizi karjerā sasniedza sacensību finālu. Ranga pirmais numurs Džokovičs pusfinālā ar 6-3, 6-4, 6-2 pārliecinoši uzvarēja Karacevu (ATP 114.), kurš iepriekš pārvarēja kvalifikācijas kārtu.

Pirmajā setā Džokovičs pretiniekam servi atņēma astotajā geimā un īsi pēc tam uzvarēja ar 6-3. Otrajā setā Karacevs savu servi zaudēja trešajā un piektajā geimā, bet astotajā to atņēma Džokovičam, panākdams 3-5. Brīdi vēlāk Džokovičam bija nepieciešami trīs mēģinājumi, lai izcīnītu uzvaru arī otrajā setā. Arī trešo setu Džokovičs iesāka pārliecinoši un jau pirmajā geimā lauza Karaceva servi. Pretinieks gan nepadevās un drīz vien panāca 2-2, bet Džokovičs atlikušajā laikā ieguva vēl divus breikus un sasniedza devīto “Australian Open” finālu. Džokovičs šajā duelī izcēlās ar 17 netveramām servēm, bet Karacevs atbildēja ar sešām.

Krievijas tenisists sākotnēji pārvarēja kvalifikāciju, bet ceļā uz pusfinālu apturēja ar astoto numuru izlikto Djego Švarcmanu no Argentīnas, kā arī ar 20.numuru izlikto kanādieti Fēliksu Ožjē Aliasimu, kurš piekāpās astotdaļfinālā. Ceturtdaļfinālā Karacevs uzvarēja bulgāru Grigoru Dimitrovu.

Sestdien otrā pusfinālā tiksies Daniils Medvedevs no Krievijas (ATP 4.) un Stefans Cicips no Grieķijas (ATP 6.). Fināls paredzēts svētdien. Džokovičs uzvaras gadījumā tiks pie savas 18. “Grand Slam” trofejas. Kopš pērnā novembra Medvedevs uzvaru izcīnījis 19 spēlēs pēc kārtas. Viņš vēl ne reizi nav spēlējis Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā. 2019.gadā viņš iekļuva “US Open” finālā, bet pirmo “Grand Slam” trofeju tā arī vēl nav izcīnījis.