Zināmas vēl divas “Australian Open” pusfinālistes

26/01/2022 16:06

Sievietes

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā otrdien iekļuva Iga Švjateka (WTA 9.) un amerikāniete Daniela Kolinsa (WTA 30.).

Ar septīto numuru izsētā Švjateka smagā trīs stundu un vienas minūtes ilgā cīņā atspēlēja seta un breika deficītu un pieveica Igaunijas veterāni Kaiju Kanepi (WTA 115.), esot pārāka ar 4-6, 7-6 (7:2), 6-3. Savukārt ar 27.numuru izliktā Kolinsa vien stundā un 18 minūtēs ar 7-5, 6-1 pārspēja Francijas veterāni Alizē Kornē (WTA 61.) Gaisa temperatūra otrdien Melburnā sasniedza 35 grādus pēc Celsija skalas.

Sezonas pirmā “Grand Slam” turnīra pusfinālā Švjonteka tiksies ar Kolinsu, bet otrajā pārī par vietu finālā cīnīsies galvenā favorīte, ar pirmo numuru izsētā WTA ranga līdere Ešlija Bārtija no Austrālijas un neizsētā amerikāniete Medisone Kīsa.

Kā zināms, ceturtdaļfinālā mājiniece Bārtija ar 6-2, 6-0 sagrāva Džesiku Pegulu (WTA 21.) no ASV, bet Kīsa, kas WTA rangā ieņem vien 51.pozīciju, ceturtdaļfinālā ar 6-3, 6-2 pārliecinoši pārspēja ar ceturto numuru izlikto čehieti Barboru Krejčīkovu (WTA 4.)

Vīrieši

Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu trešdien sasniedza pasaules ranga ceturtais numurs grieķis Stefans Cicips, pārliecinoši pieveicot Itālijas tenisistu Janniku Sineru (ATP 11.). Ar ceturto numuru izsētais Cicips divās stundās un sešās minūtēs bija pārāks ar 6-3, 6-4, 6-2, trešo reizi karjerā sasniedzot Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu.

“Zināju, ka būs jāspēlē ar ļoti labu pretinieku,” pēc uzvaras teica Cicips. “Vienkārši koncentrējos savai labākai spēlei un tas izdevās pat labāk nekā domāju.” Cicips pirmo reizi Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu sasniedza 2019.gadā. Tāpat viņš pusfinālā spēlēja arī pērn.

Krievijas tenisists Daņiils Medvedevs trešdien smagā cīņā sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta pusfināla. Pasaules otrā rakete vīriešu tenisā Medvedevs četrarpus stundu garā cīņā ar rezultātu 6-7 (4:7), 3-6, 7-6 (7:2), 7-5, 6-4 uzvarēja kanādieti Fēliksu Ožjē-Aljasimu. Medvedevs zaudēja pirmos divus setus un ceturtajā atspēlēja vienu mačbumbu, izglābjoties no zaudējuma.

Pusfinālā Medvedevs tiksies ar Cicipu, kurš rangā atrodas divas vietas zemāk. Ceturtdaļfinālā Cicips ar 6-3, 6-4, 6-2 bija pārāks pār Itālijas tenisistu Janniku Sineru (ATP 11.). Par otro ceļazīmi uz finālu cīnīsies spānis Rafaels Nadals un itālis Mateo Berretīni.