Zināmas visas Eiropas līgas grupu turnīra dalībnieces

30/08/2019 10:24

Vācijas bundeslīgas klubs Frankfurtes “Eintracht”, Anglijas vienība Vulverhemptonas “Wanderers” un veselas trīs Nīderlandes komandas ceturtdien iekļuva UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā, pārvarot kvalifikācijas pēdējo kārtu.

“Eintracht” mājās ar 3:0 (1:0) uzveica Francijas spēcīgākās līgas vienību “Strasbourg”, bet divu spēļu summā triumfēja ar rezultātu 3:1.

Mača 27.minūtē pirmos vārtus guva mājinieki, kad bumbu savos vārtos ieraidīja viesu spēlētājs. Otrajā puslaikā pārsvaru 60.minūtē izdevās dubultot, bet vēl sešas minūtes vēlāk panākts jau drošs pārsvars 3:0, ko “Strasbourg” galotnē tā arī nespēja atspēlēt.

Pie panākuma tika arī Anglijas klubs “Wanderers”, kas ar 2:1 (1:0) mājās pārspēja Itālijas spēcīgākā čempionāta klubu “Torino”, divu spēļu summā svinot uzvaru ar rezultātu 5:3.

Spēles rezultāts tika atklāts 30.minūtē, bet gandrīz pusstundu vēlāk viesi vārtus atspēlēja, panākot 1:1. Mājinieki gan atbildi parādā nepalika un minūti vēlāk atgrieza minimālu pārsvaru 2:1, ko arī izdevās noturēt līdz mača beigām, iekļūstot pamatturnīrā, kurā vienība nav spēlējusi kopš tālā 1981.gada.

Pamatturnīrā spēlēs arī trīs Nīderlandes klubi – Eindhovenas PSV, Roterdamas “Feyenoord” un “Alkmaar”.

PSV viesos ar 4:0 (0:0) uzvarēja Kipras vienību “Apollon”, kas demonstrēja atzīstamu sniegumu pirmajā puslaikā nospēlējot “sausā”. Divu maču summā PSV bija pārāki ar rezultātu 7:0.

Pirmais puslaiks noritēja bez vārtu guvumiem, un kiprieši arī otrajā mačā izrādīja sīvu pretestību titulētajam Nīderlandes klubam, tomēr otrajā puslaikā 17 minūšu laikā zaudēti četri vārti, kas liedza cerības par dalību pamatturnīrā.

Citā mačā “Feyenoord” ar 3:0 (0:0) pārspēja Beerševas “Hapoel” no Izraēlas, divu spēļu summā uzvarot ar rezultātu 6:0.

Lai arī pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, otrajā no 46. līdz 61.minūtei tika gūti trīs vārti, bet 20 minūtes vēlāk bija iespēja panākt vēl lielāku pārsvaru, tomēr izpildītais soda sitiens bija neprecīzs.

Tikmēr “Alkmaar” ar 4:1 (1:1) uzveica Beļģijas klubu “Antwerp”, divu spēļu summā triumfējot ar rezultātu 5:2.

Neraugoties uz lielo rezultātu, mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, “Alkmaar” izraujot līdzsvaru vien spēles pēdējā minūtē. Līdz ar to komandas aizvadīja papildlaiku, kurā viesi brīnumainā kārtā trīs reizes spēja atslēgt pretinieku vārtus, beigās svinot pārliecinošu uzvaru.

Pēc laba sākuma zaudējumu spēlē un arī divu maču summā piedzīvoja Lietuvas komanda Marijampoles “Suduva”, kas ar rezultātu 2:4 (1:2) viesos zaudēja Ungārijas vienībai Budapeštas “Ferencvaros”. Pirmajā tikšanās reizē abas komandas vārtus neguva.

Lietuvieši izcēlās jau mača 11.minūtē un ilgstoši atradās vadībā, tomēr deviņas minūtes līdz puslaika beigām mājinieki vārtus atguva, bet īsi pirms došanās uz ģērbtuvēm jau panāca 2:1. 64.minūtē Lietuvas komanda atkal rezultātu izlīdzināja, bet mača turpinājumā kapitulēts vēl divas reizes, atvadoties no sapņa par pamatturnīru.

Panākumu viesos izcīnīja arī Glāzgovas “Celtic”, kas ar 4:1 (2:1) bija labāki pār Stokholmas AIK. Divu spēļu summā Skotijas komanda uzvarēja ar rezultātu 6-1.

17.minūtē vadībā izvirzījās viesi, bet pēc nedaudz vairāk nekā 15 minūtē rezultāts vēstīja 1:1, ko gan īsu brīdi vēlāk atkal izdevās pagriezt sev par labu 2:1. Otrajā puslaikā “Celtic” izcēlās vēl divreiz, svinot drošu uzvaru.

Citviet bijušā “Ventspils” trenera Romāna Grigorčuka vadītā komanda “Astana” no Kazahstānas pirmajā spēlē svinēja uzvaru ar rezultātu 3:0, kas ceturtdien ļāva ar 0:2 (0:1) atzīt Baltkrievijas kluba Barisavas BATE pārākumu.

Tikmēr “Ventspils” pāridarītāji Portugāles komanda Gimaraišas “Vitoria” mājās ar 1:0 (0:0) uzveica Rumānijas klubu Bukarestes FCSB (agrāk – “Steaua”), ar tādu pašu rezultātu arī triumfējot divu spēļu summā.

Grupu turnīrā spēlēs arī Barselonas “Espanyol” no Spānijas, Grieķijas klubi Saloniku PAOK un Atēnu AEK, kā arī vēl viens Glāzgovas klubs “Rangers” no Skotijas.

Jau ziņots, ka UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas “play off” kārtu nepārvarēja “Riga”, kas ceturtdien ar 1:0 (0:0) pārspēja Dānijas komandu “Kobenhavn”, bet divu spēļu summā piedzīvots zaudējums ar rezultātu 2:3.

Pirmās pamatturnīra spēles paredzētas 19.septembrī, bet fināls notiks nākamā gada 27.maijā Gdaņskā, Polijā.