Zināmi abi Latvijas volejbola čempionāta finālisti

30/03/2019 22:47

“Credit24” Meistarlīgas Latvijas čempionāta pusfināla piektajā spēlē RTU/Robežsardze viegli uzvarēja OC „Limbaži”/MSĢ un sērijā svinēja panākumu ar 3-2.

Pirmais sets labāk sākās mājiniekiem – 2:0 un 6:3 pēc Gata Garklāva serves. Turpinot labāk uzbrukt, servēt un spēlēt blokā, rīdzinieki apgriezienus nesamazināja. Divas setbumbas limbažnieki atspēlēja, taču punktu setam uzbrukumā pielika Renārs Pauls Jansons – 25:14.

Arī otrajā setā ne reizi vadībā viesi neizvirzījās, divreiz sasniedzot neizšķirtu. Seta otro pusi labāk aizvadīja rīdzinieki, un Garklāvs ar uzbrukuma sitienu pietuvināja RTU/Robežsardzi finālam – 25:18.

Pirmoreiz vadībā šajā spēlē limbažnieki izvirzījās vien trešajā setā, kad mājinieki nespēja atvairīt pēc savainojuma laukumā nākušā Aleksandra Nasonova uzbrukuma sitienu – 4:3. Tas gan bija viss, jo pēc līdzīgas spēkošanās atkal seta otrā puse piederēja rīdziniekiem, Antonam Nazarovam ar pirmā tempa uzbrukumu pielikot punktu setam un spēlei – 3:0 (14, 18, 16).

Rezultatīvākais finālistu rindās ar 11 punktiem bija Aleksandrs Avdejevs, kuram deviņi punkti un pieci bloki, kamēr viesu rindās ar astoņiem punktiem izcēlās Nasonovs.

„Pēc 1:2 sērijā mums bija nopietna sarunas – gan komandai ar treneriem, gan puišiem savā starpā,” pēc spēles „sportacentrs.com TV” pastāstīja RTU/Robežsardzes vecākais treneris Raimonds Vilde. „Puiši paši saprot, ka paši vien esam vainīgi [tik garā sērijā]. Cepuri nost puišu priekšā, kas saprata, kur tā vaina. Mēs nespēlējām kā komanda, nerādījām raksturu un cīņassparu. Acīs nebija uguns. Un pašatdeve laukumā nesa augļus arī tehnisko elementu izpildē.”

Gribu puišiem pateikties, ka spēja saņemties pēc tik neveiksmīga sākuma. Paši esam vainīgi ar to spēli, kādu rādījām [sērijas] spēlēs, kurās zaudējām. Otrkārt, gribu uzteikt pretiniekus – jauni puiši, kārtīgi strādājuši. To var redzēt. Maksimāli progresējuši. Bija grūti ar viņiem. Ir, protams, arī mums problēmas ar savu spēli, taču jaunie spēlē labi. Uzdevums ir izpildīts – finālā esam tikuši. Ceļš bija grūts. Negribu teikt, ka cerējām, ka būs vieglāk, bet piecas spēles mēs neplānojām,” sacīja Vilde.

Finālā RTU/Robežsardze tiksies ar Jēkabpils “Lūšiem”, bet sērijā par trešo vietu spēkiem mērosies „Limbaži”/MSĢ un Daugavpils Universitāte.