“BWB” nometnē Rīgā piedalīsies visi Latvijas NBA spēlētāji un citi šīs līgas pārstāvji

Riks Kārlails un Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Riks Kārlails un Kristaps Porziņģis. Foto: newsday.com

Nacionālā basketbola asociācija (NBA), Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) un Latvijas Basketbola savienība (LBS) paziņojusi 64 basketbolistus un basketbolistes vecumā līdz 17 gadiem no 26 Eiropas valstīm, kuri piedalīsies 18. “Basketball Without Borders” (BWB) jauno talantu nometnē. NBA un FIBA starptautiskā basketbola attīstības un sabiedrības atbildības programma 9.–12. jūnijā tiks īstenota “Elektrum” Olimpiskajā centrā Rīgā, Latvijā.

No Latvijas sportistiem uz nometni uzaicināti Madlēna Ģērķe, Kristiāna Kulačkovska, Marta Daniela Leimane, Līna Loceniece, Krišs Helmanis, Rodijs Mačoha un Toms Skuja.

Nometnē piedalīsies vairāki pašreizējie un bijušie NBA spēlētāji, tostarp latviešu basketbolisti (Ņūorleānas “Pelicans”), Dāvis Bertāns (San Antonio “Spurs”), (Bruklinas “Nets”) un Kristaps Porziņģis (Dalasas “Mavericks”), kā arī i Sems Dekers (Vašingtonas Wizards”) un Džonatans Aizaks (Orlando “Magic”).

Tikmēr Sieviešu Nacionālo basketbola asociāciju (WNBA) pārstāvēs bijusī Konektikutas “Sun” un Fīniksas “Mercury” spēlētāja Anete Jēkabsone-Žogota un Rafaela Maskiadri (Losandželosas “Sparks”). Nometnē piedalīsies arī bijusī Latvijas valstsvienības spēlētāja Gunta Baško.

Kā ziņots iepriekš, nometnē strādās “Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails un NBA klubu galveno treneru asistenti Džamals Mozlijs (“Mavericks”) un Pablo Pridžioni (Nets”), kā arī NBA spēlētāju attīstības treneri Kamerons Hodžs (“Spurs”) un Maikls Rafins (“Pelicans”). Nometnes fiziskās sagatavotības treneris būs Keisijs Smits (“Mavericks”).

Nometnes direktori būs Marins Sedlāčeks (Filadelfijas “76ers”) un Pasaules Basketbola treneru asociācijas prezidents Patriks Hants.

“BWB” pulcēs labākos basketbolistus un basketbolistes 17 gadu vecumā un jaunākus no visas Eiropas, lai dotu iespēju mācīties no esošajiem un bijušajiem NBA un nacionālo izlašu spēlētājiem un treneriem, kā arī sacensties ar labākajiem jaunajiem spēlētājiem reģionā.

Treneri vadīs dažādas aktivitātes laukumā un ārpus tā, tajā skaitā efektīvu pārvietošanos laukumā, prasmju pilnveidošanas stacijas, metienu un prasmju sacensības, 5×5 basketbola spēles un ikdienas prasmju seminārus, koncentrējoties uz veselību, līderu dotībām un komunikāciju.

Nometnes noslēgumā viens jaunais basketbolists un viena basketboliste tiks atzīti par MVP. Programmas “NBA Cares” ietvaros spēlētāji un treneri, tai skaitā NBA spēlējošie Latvijas basketbolisti, viesosies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kur apciemos bērnus un viņu vecākus.

NBA un FIBA kopā ir organizējušas jau 57 “BWB” nometnes 28 valstu 36 pilsētās piecos kontinentos. “BWB” ir uzņēmusi vairāk nekā 3400 dalībnieku no 129 valstīm un teritorijām. Nodarbības vadījuši vairāk nekā 290 pašreizējie vai bijušie NBA un WNBA spēlētāji un spēlētājas, kā arī 230 treneri no visām 30 NBA komandām. 60 “BWB” nometnes dalībnieki ir tikuši draftēti NBA, seši “BWB” nometnes dalībnieki ir noslēguši līgumus kā brīvie aģenti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par