Zināmi kandidāti uz FIFA gada labākā trenera balvu

Jirgens Klops, sportazinas.com
Jirgens Klops | Foto: UEFA Champions League

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) paziņojusi kandidātus uz gada labākā trenera balvu, starp pretendentiem iekļaujot arī UEFA Čempionu līgas uzvarētājas “Liverpool” stūrmani Jirgenu Klopu.

Viņam konkurenci sastādīs vēl divi treneri no Anglijas premjerlīgas – čempiones Mančestras “City” vadītājs Žuzeps Gvardiola un Čempionu līgas finālistes Totenhemas “Hotspur” stūrmanis Maurisio Početino.

Tāpat uz balvu pretendē “Copa America” uzvarētājas Brazīlijas galvenais treneris Tite un finālistes Peru vadītājs Rikardo Haresa, Āfrikas Nāciju kausa titula ieguvējas Alžīrijas stūrmanis Džamels Belmadi un Marselo Galjardo, kura vadībā “River Plate” triumfēja “Copa Libertadores”.

Balvai nominēto treneru sarakstu noslēdz Ēriks ten Hāgs, kura vadītā Amsterdamas “Ajax” aizvadīja spožu sezonu UEFA Čempionu līgā, kā arī Francijas izlases vadītājs Didjē Dešāns un Fernandu Santušs, ar kuru pie stūres Portugāle uzvarēja UEFA Nāciju līgā.

Pērn par labāko tika atzīts Dešāns, kurš ar francūžiem triumfēja Pasaules kausa finālturnīrā.

Sieviešu treneru konkurencē galvenā pretendente uz titulu ir Džila Elisa, kuras vadībā ASV futbolistes šovasar triumfēja Pasaules kausā. Elisa oktobrī gan pametīs savu amatu.

FIFA pārtraucot līgumu ar izdevumu “France Football”, no 2017.gada Eiropas labākais futbolists un pasaules labākais futbolists atkal tiek noteikti atsevišķās aptaujās.

Kopš 1956.gada “France Football” pēc kontinenta žurnālistu balsojuma pasniedza Eiropas labākā futbolista balvu jeb “Ballon d’Or”, bet, tā kā bieži šīs balvas ieguvējs bija identisks FIFA veidotās pasaules labākā futbolista aptaujas uzvarētājam, 2010.gadā pēc tā brīža organizācijas prezidenta Zepa Blatera iniciatīvas tās tika apvienotas. FIFA labāko spēlētāju noteica valstsvienību kapteiņu, galveno treneru un žurnālistu balsojums, un turpmāk šādu formātu pārņēma “Ballon d’Or”.

2016.gadā noslēdzās “France Football” līgums ar FIFA, kas netika pagarināts. Līdz ar to “Ballon d’Or” balva atgriezās pie saknēm un turpmāk tās ieguvējs atkal tika noteikts vienīgi pēc žurnālistu balsojuma, bet šajā balsojumā valstsvienību kapteiņiem un galvenajiem treneriem vairs netiks prasīts viedoklis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par