Zināmi kandidāti uz LRF prezidenta amatu

Riteņbraukšana
Riteņbraukšana | Foto: Pixabay

Gaidāmajām Latvijas Riteņbraukšanas federācijas () prezidenta amata vēlēšanām pieteikušies divi kandidāti Sandis Āķis un Kārlis Berlands, pirmdien ziņo .

Jau ziņots, ka Igo Japiņš nekandidēs uz pārvēlēšanu LRF prezidenta amatā. Japiņš, kurš ir kādreizējais riteņbraucējs, treneris, kā arī uzņēmējs un sacensību organizators, par LFR prezidentu strādā kopš 2012.gada rudens.

Pieteikšanās prezidenta vēlēšanām iepriekš tika pagarināta līdz 16.oktobrim, bet pirmdien noskaidrojies, ka LRF turpmāk vadīs vai nu Āķis, vai Berlands.

Āķis LRF attīstības plānā periodā no 2020. līdz 2024.gadam norādījis, ka infrastruktūras jautājumos lielu uzmanību veltīs velo treka celtniecībai, kā arī lūkos gādāt, lai Mežaparkā uzceltā trase tiktu pārbūvēta Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) prasībām. Tāpat Āķis savas valdīšanas laikā plāno ciešāk sastrādāties ar Rīgas Domi, lai veicinātu veloceliņu izbūvi.

Sadaļā sports/sacensības Āķis paudis apņēmību, tuvākajos četros gados rīkot lērumu starptautisko sacensību, tostarp UCI līmeņa šosejas riteņbraukšanas sacensības “Grand Fondo”.

Savukārt Berlands savā attīstības plānā par galveno mērķi noteicis, lai riteņbraukšana prioritāro sporta veidu sarakstā iekļūtu desmitniekā. Tāpat lielas pūles tiks pieliktas, lai pēc četriem gadiem olimpiskajās spēlēs visās disciplīnās startētu septiņi riteņbraucēji.

Berlands arī apņēmies LRF panākt lielāku atbalstu no sponsoriem un vēlas ciešu sadarbību ar vadošajām sporta veidu federācijām un izpildinstitūcijām. Spriežot pēc attīstības plānā iekļautajiem vairākiem punktiem, LRF Berlanda vadībā arī parūpētos, lai lielāka uzmanība tiek veltīta dažāda jauniešu vecuma izlasēm visos riteņbraukšanas disciplīnās.

Pirms nepilnām divām nedēļām LRF izpilddirektors Toms Markss sarunā ar LETA atklāja, ka interesi par prezidenta amatu izrādījuši trīs kandidāti.

Iepriekšējās prezidenta vēlēšanās 2016.gadā federācijas biedru balsojumā Japiņš guva 39 balsis un ieguva tiesības amatu ieņemt vēl četrus gadus, bet par otru kandidātu Lauri Špilleru tika atdotas 18 balsis.

Prezidenta amata kandidātam vai LRF biedram, kurš prezidenta amata kandidātu izvirzīja, bija nepieciešams līdz 16.oktobrim iesniegt LRF ģenerālsekretāram rakstveida iesniegumu par kandidēšanu, piekrišanu ieņemt prezidenta amatu, autobiogrāfiju un attīstības programmu un prioritātes periodam no 2020. – 2024.gadam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par