Zināms, cik sportistu varētu pārstāvēt Latviju Parīzes OS

31/07/2023 18:00
Nokopēts
Jānis Buks

Latviju nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs varētu pārstāvēt aptuveni 50 sportisti, ar nosacījumu, ja četrgades lielākajam sporta forumam kvalificējas arī vīriešu basketbola izlase, žurnālistiem atzina Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks.

Jau ziņots, ka pirmdien LOK birojā tika nogādāts oficiāls ielūgums Latvijai uz nākamā gada Parīzes olimpiskajām spēlēm. Buks stāstīja, ka šobrīd lielākais izaicinājums ir nodrošināt sportistiem maksimāli labākos apstākļus, lai viņi varētu sagatavoties un startēt kvalifikācijas sacensībās un vēlāk arī olimpiskajās spēlēs.

“Daudz kas būs atkarīgs no vīriešu basketbola izlases, vai viņi kvalificēsies Parīzes olimpiskajām spēlēm. Ar basketbola izlasi delegācijā varētu būt aptuveni 50 sportistu,” minēja Buks.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) vēl nav pieņēmusi galīgo lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu startu Parīzes olimpiskajās spēlēs, taču abām agresorvalstīm netika nosūtīti ielūgumi. Jaunā LOK prezidenta nostāja ir līdzīga iepriekšējās LOK vadības pozīcijai – spēlēs nestartēt, ja tām tiek pielaistas arī agresorvalstis. “Mana personīgā nostāja ir diezgan kategoriska – mēs nevaram būt vienās sacensībās ar agresorvalstu pārstāvjiem, neatkarīgi zem kāda karoga viņi startē,” teica Buks.

Viņu esot nedaudz izbrīnījis Ukrainas lēmums atļaut sportistiem piedalīties sacensībās, kurās ir arī agresorvalstu pārstāvji. Šonedēļ Bukam paredzēta saruna ar Ukrainas Olimpiskās komitejas vadību, kurā viņš plāno noskaidrot arī argumentus par labu šādam lēmumam.

Parīzes olimpiskās spēles notiks no 2024.gada 26.jūlija līdz 11.augustam.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.48
4.56
1.55
1.6
4.75
5.42
3.51
3.82
2.11
4.4
3.9
1.75
1.26
6.5
10
1.27
5.75
11
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām