Zināms, kuri NHL klubi iestājušies pret 24 komandu “play-off” turnīru, tiek atklāti arī iemesli

Tampabejas Lightning, sportazinas.com
Tampabejas "Lightning" | Foto: Tampabejas "Lightning"

Nacionālās hokeja līgas () komandu Tampabejas “Lightning” un Karolīnas “Hurricanes” pārstāvji ceturtdien notikušajā balsojumā iestājās pret 24 komandu izslēgšanas spēļu formātu 2019./2020. gada sezonas atsākšanai, ziņo bijušais “sportsnet” analītiķis un kādreizējais spēlētājs Niks Kipreoss.

Iepriekš kļuva zināms, ka Nacionālās hokeja līgas spēlētāju asociācija (NHLPA) akceptējusi līgas plānu par iespējamo sezonas turpināšanu, tomēr NHLPA un NHL vēl jāvienojas par vairārākiem momentiem, pirms čempionāta atsākšana kļūs reāla.

Ceturtdien NHLPA valdes telefonkonferencē notikušajā balsojumā, kurā tika apspriests jautājums par formātu ar 24 komandām, spēlētāji devuši tam piekrišanu, tomēr 100% vienošanās starp NHL un NHLPA vēl nav panākta.

Balsojumā par līgas piedāvāto formātu piedalījās 29 klubu pārstāvji, tikai divām komandām iestājoties pret ierosināto sezonas turpinājumu. Kā atklājies vēlāk, neapmierinātās komandas ir Tampabejas “Lightning” un Karolīnas “Hurricanes”.

“Tās komandas, kas atrodas zemāk līgas tabulā, uzreiz spēlēs izslēgšanas mačus un, iespējams, būs labāk gatavas pirmajai “play-off” kārtai, kad būs pārvarējušas “play-in” posmu,” iemeslu iestāties pret NHL ierosināto formātu atklāja Tampabejas kluba uzbrucējs Alekss Killorns. “Protams, nav iespējams atsākt sezonu tā, lai tā visi būtu apmierināti. Mēs vienkārši būsim cik vien iespējams godīgi. Lai kas beigās notiktu, mums būs jāatrod veids, kā ar to tikt galā,”

NHL izstrādātā sezonas atsākšanas koncepcija paredz, ka regulārais turnīrs netiks pabeigts un, kad to ļaus apstākļi, uzreiz tiks aizvadīts izslēgšanas turnīrs.

Plānots, ka Stenlija kausā piedalīsies 24 vienības, pa 12 no katras konferences. Turnīrs sāksies ar “play-in” sērijām līdz 3 uzvarām – katras konferences 5. komanda spēkosies ar 12., 6. – ar 11., 7. – ar 10, bet 8. – ar 9. Šo pāru uzvarētāji iekļūs nākamajā kārtā, kur viņu gaidīs konferenču spēcīgākās komandas. Sākotnēji Rietumu un Austrumu labāko vienību reitings ir izveidots atbilstoši klubu pozīcijām turnīra tabulā.

Taču pastāv variants, ka, kamēr norisināsies “play-in” mači, konferenču spēcīgākās komandas spēkosies savā starpā viena apļa turnīrā par iespēju saglabāt vai uzlabot reitingu.

Ja formāts tiks apstiprināts, tad “play-in” kārtā būs pārstāvētas divas latviešu hokejistu komandas. Proti, Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” (5. vieta konferencē) aizvadīs sēriju pret Monreālas “Canadiens” (12.), bet Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets” (9.) – pret Toronto “Maple Leafs” (8.).

Paredzams, ka oficiāls lēmums par sezonas turpināšanu, kas tika pārtraukta koronavīrusa dēļ, tiks pieņemts nākamnedēļ. Tāpat jākļūst zināmam arī konkrētam sezonas atsākšanās datumam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par