Zināms Latvijas izlases sastāvs PČ šosejas riteņbraukšanā

Toms Skujiņš
Toms Skujiņš | Foto: Facebook/Tomashuuns

Ceturtdien Itālijas pilsētā Imolā sāksies un līdz svētdienai turpināsies pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Nozīmīgajās sacensībās startēs pieci Latvijas šosejas riteņbraucēji – Toms Skujiņš, Krists Neilands, Viesturs Lukševics, Dana Rožlapa un Lija Laizāne, informē Latvijas riteņbraukšanas federācija (LRF).

Sākotnēji pasaules čempionātam šosejas riteņbraukšanā bija jānotiek Šveices kalnu pilsētiņā Aiglē, kur atrodas arī Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) mājvieta. Augustā Šveices valdība gan lēma pastiprināt ierobežojumus, lai apkarotu vīrusa “Covid – 19” straujo izplatību. Pieņemtie lēmumi pasaules čempionāta norisi Šveicē padarīja neiespējamu.

Operatīvi UCI strādāja pie čempionāta pārcelšanas uz citu valsti. Nozīmīgo sacensību norise tika pārcelta uz Itālijas pilsētu Imolu, kas atrodas netālu no Boloņas. Sacensības norisināsies šajā nedēļā no 24. – 27. septembrim. Čempiona tituli šogad tiks noskaidroti tikai elites grupās (iepriekš pasaules čempionātā startēja arī junioru un U23 grupu sportisti/es).

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs pieci sportisti. Elites vīru grupas braucienā, kas notiks svētdien, no mūsu valsts braucējiem startēs sekmīgi “Tour de France” aizvadījušie –  Skujiņš un Neilands. Viņiem pievienosies arī jaunais Latvijas čempions grupas braucienā Lukševics.

Sieviešu konkurencē Latvijai būs divas pārstāves. Jau ceturtdien savu startu individuālajā braucienā aizvadīsRožlapa. Talsos augusī sportiste šogad, demonstrējot ļoti jaudīgu sniegumu, pārliecinoši triumfēja Latvijas čempionātā. Šis tituls Danai jau otro gadu pēc kārtas. Tikmēr daudzkārtējā Latvijas čempioneLaizāne sestdien startēs pasaules čempionāta grupas brauciena sacensībās.

Sacensību distanču reljefs Imolā solās būt kāpumiem bagāts, kas būs parocīgāk tiem vīriem un dāmām, kas labi sevi var apliecināt daudz dažāda garuma un stāvuma kāpumos. Sprinteriem un klasiku speciālistiem augstuma metri būs par daudz, lai cerētu uz augstu rezultātu finišā.

PČ šosejas riteņbraukšanā programma

24.09. Individuālā brauciena sacensības sievietēm – Dana Rožlapa

25.09. Individuālā brauciena sacensības vīriešiem

26.09. Grupas brauciena sacensības sievietēm – Lija Laizāne

27.09. Grupas brauciena sacensības vīriešiem – Toms Skujiņš, Krists Neilands, Viesturs Lukševics

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par