Zināms Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs EČ kvalifikācijas spēlei pret Spāniju

13/08/2018 22:41
Sieviešu volejbola izlase, www.sportazinas.com

Latvijas sieviešu izlase volejbolā pabeigusi sagatavošanās ciklu un šodien dodas uz Jelgavu, kur 15. augustā notiks pirmā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēle ar Spānijas valstsvienību. Zināmas 14 volejbolistes, kuras uzsāks šo cīņu.

Pēc spēlēm ar Dānijas valstsvienību 7. un 8. augustā Ingunas Minusas vadītā Latvijas izlase volejbolā sievietēm nedēļas atlikušo daļu pavadīja treniņos mājīgajā RSU sporta zālē, bet pirmdienas vakara treniņš jau notika Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā. Tieši tur norisināsies pirmā Eiropas meistarsacīkšu atlases turnīra spēle ar Spānijas izlasi.

Nedēļas beigās Latvijas valstsvienības treneru korpusam bija jāķeras pie nepatīkamā uzdevuma – jāpasaka paldies par darbu vasaras garumā tām trim spēlētājām, kuras netiks iekļautas komandas pieteikumā spēlei ar Spāniju.

“Pirmdien, pulksten 19:00, mums jau būs pirmais treniņš Jelgavā,” par komandas plāniem stāsta Inguna Minusa. “Piektdien mums bija jāizdara izvēle un no 17 meitenēm jāatstāj 14, kuras brauc trenēties un spēlēt uz Jelgavu. Mājās paliks divas cēlājas – Krista Mihelsone un Inese Raciņa – un libero spēlētāja Kristīne Iskorastenko. Katrai no spēlētājām bija savi plusi un mīnusi, kurus savelkot, izdarījām izvēli. Visas meitenes visu vasaru nāca un darbojās ar pilnu atdevi. Kā trenerei man to ir patīkami redzēt. Paldies viņām par to!”

Jelgavā galvenais uzdevums būs – pierast pie spēļu zāles. “Līdz trešdienai jāizjūt sava mājas spēļu zāle, jo tā ir liela. Lielā zālē spēlējām jau pret Dāniju (Sporta namā “Daugava”. – LVF Preses dienests), taču pie lielām zālēm ir jāpierod, jo lielāko daļu treniņu esam aizvadījuši RSU zālītē, kas ir maza,” galveno uzdevumu pirms spēles ar Spāniju skaidro Minusa. “Ir jāizjūt telpa. Tas izteikti svarīgi ir servju uzņemšanā un cēlājiem, kuriem “jānomēra” cēliena augstums un tālums. Viss pārējais, ko esam apguvuši, ir jārealizē, bet zāles sajūtas būs ļoti svarīgas.”

Jau trešdien, pulksten 19:30, pirmā kvalifikācijas spēle pret Spāniju. Trenere vēl gaida pretinieču pēdējo spēļu ierakstus, lai precizētu uzdevumus spēlei, tomēr ir zināms, ka “Spānijai ir divas pamatuzbrucējas. Mums ir pieejamas visas Spānijas spēles šā gada Eiropas Zelta līgā, ko internetā rādīja LAOLA. Svarīgākais būs noturēt servju uzņemšanu. Ja tas izdosies, būs arī vieglāk uzbrukumā, lai pretinieces nepaspēj sakārtot bloku. Jābūt agresīvai servei, lai mazinātu Spānijas iespējas veidot kombinācijas.”

Informāciju sagatavoja: Latvijas Volejbola federācija

Eiropas čempionāta atlases turnīra spēļu kalendārs

15.08.18. Latvija Spānija Jelgava
18.08.18. Bosnija un Hercegovina Latvija Kakanja
22.08.18. Rumānija Latvija Krajova
26.08.18. Latvija Rumānija Jelgava
05.-06.01.19. Latvija Bosnija un Hercegovina Vieta tiks precizēta
09.01.19. Spānija Latvija Vieta tiks precizēta

 

Spēlētāju saraksts

Pozīcija Vārds Uzvārds Dz. gads Klubs
Cēlājas Elvita Dolotova 1997. LU
  Sanda Ragozina 1992. SK “Babīte”
1. tempi Terēza Hrapāne 1997. VK “miLATss”
  Kristīne Dzierkale 1993. VK “Jelgava”
  Monta Strazdiņa 1995. RSU/MVS
Diagonāles Annija Āboliņa 1995. ASV
  Anna Embrekte 1994. RSU/MVS
  Marta Kamēlija Levinska 2001. RVS
2. tempi Alise Elizabete Pastare 1995. RSU/MVS
  Rūta Treija 1995. RSU/MVS
  Jeļizaveta Morozova 1995. RSU/MVS
  Irbe Andike Lazda 2001. RVS
Libero Linda Liniņa 1996. VK “Jelgava”
  Liene Šimkuse 1992. SK “Babīte”
  • Komandas vadība:
  • Galvenā trenere: Inguna Minusa
  • Trenere: Aleksandra Tihovska
  • Fiziskās sagatavotības treneris: Andris Eikens
  • Ārste: Līga Cīrule
  • Fizioterapeite: Zane Goldiņa
  • Statistiķis: Aivis Kokins

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…