Zirņa vadītā Latvijas U20 hokeja izlase pārbaudes turnīrā pārspēj arī dāņus

08/11/2018 22:13

Latvijas U20 hokeja valstsvienība ceturtdien Dānijā izcīnīja uzvaru Četru nāciju pārbaudes turnīra otrajā spēlē, bet citos mačos uzvaras svinēja arī Latvijas U18 un U17 valstsvienības.

Kārļa Zirņa trenētā U20 komanda ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pārspēja Dānijas vienaudžus.

Mača rezultātu otrā perioda piektajā minūtē atklāja dāņi, bet trešdaļas turpinājumā latvieši pārņēma vadību. Perioda 13. minūtē dāņi pieļāva kļūdu pie saviem vārtiem, kas Renāram Ciprusam ļāva panākt izlīdzinājumu, bet trešdaļas pēdējā minūtē tukšā vārtu stūrī ripu ieraidīja Deniss Fjodorovs.

Trešajā periodā vārti netika gūti, latviešiem svinot uzvaru ar rezultātu 2:1.

Turnīra pirmajā mačā latvieši trešdien ar 3:2 pārspēja Austrijas vienaudžus.

Latvijas komanda turnīru noslēgs piektdien ar maču pret Baltkrieviju.

Zirnim šajā turnīrā Dānijā asistē amerikānis Frensiss Anzalone, kurš iepriekš kopā ar latviešu speciālistu strādāja Ziemeļamerikas Hokeja līgas (NAHL) vienībā Božersitijas-Šrīvportas “Mudbugs”, kā arī asistēja pērnā gada pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā Francijā.

Latvijas U20 nacionālā izlase arī šogad spēlēs pirmās divīzijas A grupas turnīrā. Šis čempionāts norisināsies Vācijā un Latvijas izlases pretinieki būs Baltkrievija, Francija, Austrija, Norvēģija un Vācija.

Tikmēr Oļega Sorokina vadītā U18 valstsvienība pārbaudes mačā Ozolniekos ar 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) pārspēja Norvēģijas vienaudžus.

Mājiniekiem vārtus guva Rihards Liģis, Roberts Petrovičs un Gļebs Prohorenkovs.

Piektdien un sestdien abas komandas aizvadīs vēl divas pārbaudes spēles.

Latvijas U18 hokeja izlase šajā sezonā spēlēs augstākajā divīzijā, turnīram notiekot nākamā gada aprīlī. Latvijas jaunie hokejisti Zviedrijā apakšgrupā tiksies ar mājiniekiem, Krieviju, Slovākiju un ASV.

Savukārt Aigara Razgala vadītā Latvijas U17 izlase Minskā Prezidenta kausa mačā ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā apspēlēja Kazahstānas vienaudžus.

Abus vārtus Latvijas komandas labā guva Roberts Zalāns.

Turnīra turpinājumā Latvija piektdien spēkosies ar Krievijas U16 komandu, bet turnīru noslēgs sestdien ar cīņu pret mājiniekiem baltkrieviem.

Latvijas U17 izlasē Razgalam asistē Andrejs Ignatovičs.

Tāpat ceturtdien pārbaudes maču aizvada Ērika Miļuna vadītā Latvijas U-16 izlase, kas Norvēģijā spēkojas ar mājiniekiem. Abas izlases savā starpā tiksies arī piektdien un sestdien.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka uzvaras piektdien svinēja arī Latvijas nacionālā valstsvienība un Latvijas kubu izlase.