Zirne septītā EČ un PK posmā, Šici krīt Lillehammerē, Bērziņš 10. PK posmā

Ulla Zirne, sportazinas.com
Ulla Zirne | Foto: LKSF

PK un EČ skeletonā

Latvijas kamaniņu braucēja sestdien Norvēģijā izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionātā, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa (PK) piektais posms, kura ieskaitē sportiste uzrādīja astoto labāko rezultātu.

Uzvaru sacensībās svinēja krieviete Tatjana Ivanova, kura pirmajā braucienā bija trešā, bet otrajā palika nepārspēta, divu braucienu summā izcīnot Eiropas čempiones godu. Viņa otrās vietas ieguvēju Sameru Bričeri no ASV apsteidza par 0,117 sekundēm, bet bronzu ieguva Vācijas sportiste Jūlija Taubica.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Elīza Cauce, Kendija Aparjode, Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola. Caucei un Aparjodei jau bija nodrošināta vieta pamatsacensībās, bet Zirne un Vītola posmam kvalificējās caur Nāciju kausu, kurā izcīnīja attiecīgi pirmo un 13.vietu.

Zirne pirmajā braucienā uzrādīja septīto ātrāko laiku, lai arī trases vidus daļā neizdevās tas “tīrākais” brauciens. Otrajā braucienā viņai devītais ātrākais laiks, kas divu braucienu summā ļāva ieņemt astoto vietu. Trīs pozīcijas zemāk ierindojās Aparjode, kura pirmajā braucienā bija 11., bet otrajā 16.vietā. Cauce ar braucienos uzrādīja attiecīgi 12. un 13.ātrāko laiku, kas divu braucienu summā deva 12.pozīciju.

Tikmēr Vītola pirmajā braucienā sasniedza 19.ātrāko laiku, bet otrajā bija divas vietas zemāk, summā ierindojoties 21.pozīcijā starp 28 sportistēm.

Eiropas čempionāta ieskaitē Zirne izcīnīja septīto vietu, Aparjode ierindojās divas pozīcijas zemāk, bet labāko desmitnieku noslēdza Cauce. Vītola Eiropas čempionātā finišēja 17.vietā.

No Latvijas četrotnes Eiropas čempionātos vislabāk klājies Caucei, kura pirms četriem gadiem Altenbergā kļuva par Vecā kontinenta vicečempioni. Šosezon gan labākus rezultātus rāda Aparjode, kura pirms nedēļas bija piektā.

Sestdien sacensības paredzētas arī divnieku ekipāžām, kurām pirmais brauciens būs plkst.13.40, bet otrais sāksies plkst.15.

No latviešiem divnieku mačos piedalīsies Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imans Marcinkēvičs. Pirmajiem diviem jau bija vieta pamatsacensībās, bet Putins/Marcinkēvičs tur nokļuva caur Nāciju kausu, kurā izcīnīja sudrabu.

Šici pēdējos divos Eiropas čempionātos tikuši pie godalgām, bet kopumā viņiem ir viena sudraba un divas bronzas godalgas. Gudramovičs/Kalniņš tuvu medaļām bija pirms diviem gadiem Siguldā, kur palika ceturtie.

Gudramovičs/Kalniņš šosezon allaž bijuši desmitniekā, bet Šiciem ir nestabilāks sniegums, toties uzvara Sprinta kausā Leikplesidā.

Svētdien būs starts vīriem un komandu stafetei.

Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks.

Turpinājumā janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

PK bobslejā

Latvijas bobsleja divnieks Ralfs Bērziņš/Dāvis Spriņģis sestdien Austrijā izcīnīja desmito vietu Pasaules kausa (PK) piektajā posmā, kamēr savainotā Oskara Ķibermaņa ekipāža neuzrādīja gana labu laiku, lai kvalificētos otrajam braucienam.

Sacensībās uzvaru svinēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas bija ātrākā abos braucienos un otrās vietas ieguvēju Bretu Holu no Lielbritānijas apsteidza par 0,74 sekundēm. Bronzu ieguva vēl viens vācietis Ričards Elsners, kurš līderim zaudēja 0,75 sekundes.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis un Bērziņš/Spriņģis. Miknim šajā posmā neklājās viegli, jo viņam startā kamanas nācās stumt ar iekšā sēdošo Ķibermani, kurš iepriekšējā nedēļā Pasaules kausa posmā sastiepa kājas muskuli, kā rezultātā aptuveni mēnesi nevarēs veikt starta ieskrējienu.

Bērziņš/Spriņģis pirmajā braucienā pārsteidzoši uzrādīja dalītu labāko starta laiku, bet trasē nepadevās ātrākais brauciens, kā rezultātā desmitā vieta. Otrajā braucienā Bērziņš līdz pat sacensību beigām dalīja labāko starta laiku, bet pēc vāciešu braucieniem viņa ekipāža bija otrā ātrākā trases pirmajos metros. Divu braucienu summā Bērziņš līderim zaudēja 1,26 sekundes, izcīnot desmito vietu.

Tikmēr traumētā Ķibermaņa ekipāža pirmajā braucienā uzrādīja 24.ātrāko starta laiku un finišēja 23.pozīcijā, kā rezultātā neizdevās kvalificēties otrajam braucienam, kurā piedalījās tikai 20 labākās ekipāžas.

Sacensībām pieteicās 26 ekipāžas, bet uz starta izgāja 25, jo diskvalifikāciju saņēma Lielbritānijas sportista Leimina Dīna ekipāža.

Īglsas trases starta rekords ir 4,96 sekundes, kuru 2011.gada 3.decembrī laboja Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Savukārt trases rekordu – 51,25 sekundes – pirms trim gadiem sasniedza vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais divnieks.

Pasaules kausa divnieku ekipāžu kopvērtējuma vadībā ar 885 punktiem ir Frīdrihs, tālāk ar 688 punktiem seko šveicietis Mihaels Fogts, bet trijnieku ar 672 punktiem noslēdz kanādietis Džastins Krips. Ķibermanis pēc sestdienas starta noslīdējis uz ceturto pozīciju, iekrādams 644 punktus. Bērziņš ar 442 punktiem atrodams uzreiz aiz labāko desmitnieka.

Četriniekos līderis ar 1052 punktiem ir Frīdrihs, par 23 punktiem mazāk ir viņa tautietim Johanesam Lohneram, bet Krips ar 994 punktiem ir trešais. Ķibermanis no trešās vietas atpaliek par astoņiem punktiem, bet Bērziņš ar 290 punktiem ierindojas 18.pozīcijā.

Šosezon divniekos notikušas trīs sacensības: divās no tām Ķibermanis Leikplesidā bija ceturtais, kamēr pirms nedēļas Laplaņā izcīnīja sudrabu, bet Bērziņam pēc Ziemeļamerikā gūtajām 18. un 19.vietām Francijā bija desmitā pozīcija.

Svētdien turpat Īglsas trasē notiks sacensības četriniekiem.

Savukārt Siguldā šajā nedēļas nogalē notiek Eiropas kausa sacensības, kurās startē Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis. Šobrīd nav zināms, vai viņš šajā sezonā atgriezīsies Pasaules kausa apritē.

Pēc sacensībām Īglsā sezona turpināsies Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnījās Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

EK bobslejā

Latvijas bobsleja pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Arni Bebrišu sestdien Siguldā izcīnīja ceturto vietu Eiropas kausa piektā posma pirmajās sacensībās, kamēr olimpiskais čempions Oskars Melbārdis ierindojās devītajā pozīcijā.

Uzvaru sacensībās izcīnīja šveicieša Simona Frīdla ekipāža, kas divu braucienu summā, tuvākā sekotāja Rostislava Gaitjukeviča divnieku no Krievijas apsteidza par 0,41 sekundi. Trešo vietu ieguva vācietis Jonass Janušs, kurš līderim zaudēja 0,45 sekundes.

Uzreiz aiz pjedestāla finišēja Kaufmaņa ekipāža, kas pirmajā braucienā uzrādīja ceturto ātrāko laiku, bet otrajā trešo, kā rezultātā divu braucienu summā izcīnīta ceturtā pozīcija. Kaufmaņa divnieks līderiem zaudēja 0,46 sekundes.

Tikmēr olimpiskais čempions Melbārdis pirmajā braucienā bija septītais, bet otrajā devītais, summā ierindojoties devītajā pozīcijā. Trešā Latvijas ekipāža ar Emīlu Cipuli priekšgalā pirmajā braucienā sasniedza 12.ātrāko laiku, bet otrajā noslīdēja pozīciju zemāk, summā ieņemot 14.vietu.

Šosezon Melbārdis četrās no sešām sacensībām kāpis uz goda pjedestāla, turklāt pirms Ziemassvētkiem viņš Kēnigszē trasē svinēja uzvaru. Melbārdis kopvērtējumā iekrājis 549 punktus un ieņem otro vietu, bet līderis ar 596 punktiem ir rumānis Mihajs Tentea. Kaufmanis ar 370 punktiem noslēdz pirmo desmitnieku, bet Cipulis ar 210 punktiem ierindojas 18.pozīcijā. Divas vietas augstāk ir Helvijs Babris, kura kontā 248 punkti.

Svētdien turpat Siguldā notiks vēl vienas divnieku sacensības.

Pēc Siguldas posma bobslejā vēl būs atlikušas sacensības Īglsā, kur notiks sezonas pēdējais posms bobslejā divniekiem un vēl divi posmi bobslejā četriniekiem.

Pēc mēneša Siguldā norisināsies Pasaules kausa posms, kas vienlaikus būs Eiropas čempionāts skeletonā un bobslejā divnieku ekipāžām.

EČ un PK kamaniņās

Juris un Andris Šici sestdien Lillehammeres trasē Norvēģijā divniekos otrajā braucienā krita un izcīnīja vien 18.vietu Eiropas čempionāta sacensībās, kas vienlaikus ir Pasaules kausa piektais posms, bet labākais no Latvijas bija divnieks Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, kas finišēja 12.vietā.

Eiropas čempionātā uzvarēja un par Pasaules kausa posma uzvarētāju kļuva krievi Aleksandrs Deņisjevs un Vladislavs Antonovs, kuri bija ātrākie abos braucienos, uzrādot laiku minūte un 35,585 sekundes.

Otrie gan abos braucienos, gan summā bija austrieši Tomass Šteis un Lorencs Kollers, kuri atpalika no krieviem par 0,1 sekundi. Trešo vietu izcīnīja uzvarētāju tautieši Vladislavs Južakovs un Konstantīns Koršunovs, kuri no komandasbiedriem atpalika par 0,172 sekundēm.

Labākais no latviešu divniekiem bija Putins/Marcinkēvičs, kas pēc iepriekš Nāciju kausā izcīnītā sudraba pirmajā braucienā finišēja ar desmito labāko laiku, atpaliekot no Krievijas dueta 0,247 sekundes. Otro braucienu viņi veica ar kļūdu trases lejasdaļā un ar 11.rezultātu otrajā braucienā summā ierindojās 12.vietā.

Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš pirmo braucienu veica ar 13.ātrāko laiku 21 ekipāžas konkurencē, no līderiem atpaliekot par 0,329 sekundēm. Arī otrajā braucienā latvieši pieļāva kļūdu, kas ļāva sasniegt 13.rezultātu otrajā braucienā un arī kopvērtējumā finišēt vien 13.vietā gan Eiropas čempionātā, gan Pasaules kausa vērtējumā.

Andris un Juris Šici pirmajā braucienā no līderiem Deņisjeva un Antonova atpalika par 0,105 sekundēm un ierindojās piektajā vietā. Otrajā braucienā viņi trases vidusdaļā piedzīvoja kritienu un, kaut gan tika atpakaļ kamanās, finišēja vien 20.vietā braucienā, Eiropas meistarsacīkšu vērtējumā ierindojoties 18.vietā un Pasaules kausa posmā ieņemot 19.vietu.

Izgāšanos piedzīvoja arī Vācijas komanda. Pasaules kausa kopvērtējuma līderi pirms šī posma Tonijs Egerts un Saša Benekens finišēja astotie, vicelīderi Tobiass Vendls un Tobiass Arlts – septītie un Robins Geieke/Dāvids Gamms – desmitie.

Pirms piektā posma kopvērtējuma līderi ir vācieši Egerts/Benekens, kuri iekrājuši 597 punktus, otrie ar 517 punktiem ir viņu tautieši Vendls/Arlts, bet pirmo trijnieku ar 401 punktu noslēdz austrieši Šteis/Kellers.

Šici ar 341 punktu atkāpušies uz piekto vietu, Gudramovičs/Kalniņš ar 281 punktu ieņem devīto vietu, bet Putins/Marcinkēvičs ar 182 punktiem noslīdējuši uz 16.pozīciju.

Šici pēdējos divos Eiropas čempionātos bija tikuši pie godalgām, bet kopumā viņiem ir viena sudraba un divas bronzas godalgas. Gudramovičs/Kalniņš tuvu medaļām bija pirms diviem gadiem Siguldā, kur palika ceturtie.

Gudramovičs/Kalniņš šosezon allaž bija bijuši desmitniekā, bet Šiciem ir nestabilāks sniegums, toties uzvara Sprinta kausā Leikplesidā.

Jau ziņots, ka sieviešu sacensībās sestdien Ulla Zirne Pasaules kausa ieskaitē ieņēma astoto vietu (Eiropas čempionātā – septītā vieta), 11.vietā ierindojās Kendija Aparjode, Eiropas meistarsacīkstēs ieņemot devīto vietu, un Elīza Cauce summā ieguva 12.pozīciju, kas Eiropā deva vietu labāko desmitniekā, bet Elīna Ieva Vītola finišēja 21.pozīcijā 28 sportistu vidū, Eiropā ieņemot 17.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 582 punktiem ir krieviete Tatjana Ivanova, otro vietu ar 550 punktiem ieņem vāciete Jūlija Taubica, bet trešā ar 392 punktiem ir vēl viena krieviete Viktorija Demčenko. Aparjode ar 241 punktiem ir desmitā, Cauce ar 183 punktu ieņem 15.vietu, Zirne ar 162 punktiem ir pozīciju zemāk, bet Vītola ar 41 punktu atrodama 35.vietā.

Svētdien būs starts vīriem un komandu stafetei.

Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks.

Turpinājumā janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par