Znaroka SKA uzstāda rekordu, Karsums rezultatīvs zaudējumā

18/01/2018 21:48
khl, sportazinas

Šodien tika aizvadītas vairākas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēles. No Latvijas hokejistiem vienīgais ar rezultativitātes punktiem izcēlās Mārtiņš Karsums, bet Oļega Znaroka trenētā Sanktpēterburgas SKA uzstādīja jaunu KHL rekordu.

Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas ”Dynamo” cieta zaudējumu derbijā pret Maskavas ”Spartak” 4:5. ”Dynamo” spēles pirmajā pusē bija ieguvusi pārsvaru 2:1, taču to izlaida no rokām un 13 minūtes pirms spēles beigām rezultāts vēstīja jau 2:5. Karsuma komandai gan izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, taču, lai izrautu pagarinājumu, mazliet pietrūka.

Karsums laukumā pavadīja 14:33 minūtes, kuru laikā izpildīja vienu metienu pa vārtiem un atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli. Mārtiņa kontā arī divi spēka paņēmieni un divas soda minūtes.

Zaudējumu piedzīvoja arī Arta Ābola un Viktora Ignatjeva trenētā Toljati ”Lada”, kas piekāpās Novosibirskas ”Sibir” 0:1. ”Lada” joprojām nevar palīdzēt savainojumu guvušais Kristaps Sotnieks.

Vienīgais latviešu hokejists, kurš šodien izcīnīja uzvaru, bija Artūrs Kulda. Pekinas ”Kunlun” pārspēja Minskas ”Dinamo” 3:1. Kulda ar rezultativitātes punktiem neizcēlās, taču aizsargs vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem, kā arī bloķēja trīs pretinieku metienus.

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa Sanktpēterburgas SKA uzstādīja jaunu KHL rekordu. Turnīra galvenā favorīte sagrāva kādreizējo Oskara Bārtuļa komandu Vladivostokas ”Admiral” 7:2.

Ar ”hat-trick” šajā spēlē izcēlās Nikolajs Prokorkins, taču SKA pēc panākuma regulārajā sezonā guvusi 78,57% uzvaru, kas ir jauns līgas rekords. Sezona vēl turpinās, bet SKA jau ir labojusi iepriekšējo Maskavas CSKA rekordu (77,2%), kas tika uzstādīts 2014/15. gada sezonā.

Kopvērtējumā SKA ir līdere ar 132 punktiem, bet otrajā vietā atrodas CSKA ar 118 punktiem. Jāatgādina, ka Rietumu konference ir krietni spēcīgāka, kur trešās vietas īpašniece Helsinku ”Jokerit” (95) ir sakrājusi vairāk punktu par Austrumu līderi Kazaņas ”Ak Bars” (94).