Znaroka un Vītoliņa vadītā Krievijas izlase triumfē Eirotūres posmā

17/12/2017 19:27

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja izlase svētdien ar 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Somiju, triumfējot savā laukumā Maskavā aizvadītajā šīs sezonas otrajā Eirotūres posmā.

Izšķirošajā mačā par uzvaru turnīrā mājiniekiem vārtus guva Sergejs Andronovs, Maksims Šalunovs un Valērijs Ņičuškins, kuri visi ikdienā spēlē Maskavas CSKA komandā.

Pirmā perioda vidū mājinieki četru minūšu laikā guva divus vārtus, bet pēdējo ripu 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Ņičuškins ieraidīja jau tukšos pretinieku vārtos.

Krievijas izlases vārtos Iļja Sorokins atvairīja 23 pretinieku metienus, palīdzot komandai izcīnīt otro “sauso” uzvaru pēc kārtas. Sestdien krievi ar 2:0 uzvarēja Kanādas izlasi, bet tad vārtos bija Vasilijs Košečkins.

Jau vēstīts, ka citā svētdien šajā turnīrā aizvadītā spēlē Čehijas hokeja izlase ar 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) uzvarēja Zviedriju.

Pēc Vojtēha Mozīka un Mihala Ržepīka precīzajiem raidījumiem Čehijas komanda pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā ar 2:0. Noslēdzošā perioda 39.sekundē Jūakims Lindstrems samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 55.minūtē Martins Erats atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Cerot uz atspēlēšanos, zviedri pēdējās minūtēs nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr tā vietā Andrejs Nestrašils 58.minūtē panāca 4:1.

Turnīra noslēgumā Krievija tika pie deviņiem punktiem trīs mačos, kamēr otro vietu ar astoņiem punktiem ieņēma Čehija. Trešā ar četriem punktiem palika Somija, bet pa trim punktiem izcīnīja Zviedrija un Kanāda, savukārt Dienvidkoreja visās trijās spēlēs piedzīvoja zaudējumus pamatlaikā, pie punktiem netiekot.

Krievijas hokejisti gatavojas startam Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kurās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) diskvalifikācijas dēļ startēs zem neitrāla karoga.

Eirotūres pirmajā posmā novembrī ar deviņiem punktiem trijos mačos triumfēja Somija, kamēr pa sešiem punktiem iekrāja Zviedrija un Krievija. Vēl pa trim punktiem guva Kanāda un Čehija, kamēr ar trim zaudējumiem samierinājās Šveice.

Parasti Eirotūrē piedalās četras izlases, kurām šosezon, gatavojoties Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, pievienojas arī citas komandas. Tāpat Kanāda un Šveice gada mijā piedalīsies tradicionālajā Špenglera kausā, kurā sacentīsies arī Rīgas “Dinamo”.

Iepriekšējā sezonā Eirotūres kopvērtējumā triumfēja Krievija, kas gadu iepriekš palika noslēdzošajā, ceturtajā, pozīcijā.