Znaroka vadītā Krievijas izlase saplosa Itālijas aizsardzību

07/05/2017 15:41

Pie ļoti pārliecinošas uzvaras Francijā un Vācijā notiekošā pasaules hokeja čempionāta ietvaros svētdien tika Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase, kas A apakšgrupas cīņā ar 10:1 (2:0, 3:1, 5:0) sagrāva Itāliju.

Tiesa, mača sākums Ķelnē notikušajā mačā krieviem nebija tik pārliecinošs, lai gan pēc Sergeja Andronova un Jevgēņija Dadonova precīzajiem metieniem viņi pirmo trešdaļu noslēdza ar 2:0 vadību. Tomēr 24.minūtē Tomaso Traversa samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet jau pēc 20 sekundēm ar skaistu metienu vārtu devītniekā Ņikita Kučerovs atjaunoja Krievijas izlasei divu vārtu pārsvaru.

Cīņas iniciatīva turpinājumā pilnībā pārgāja Krievijas pusē, kas otrajā trešdaļā iemeta vēl divus vārtus un panāca 5:1. Tiesa, Itālija nekautrējās uzbrukt un spēlēt gana atklātu hokeju, ko spēcīgie pretinieki izmantoja un trešajā periodā sameta vēl piecas ripas itāļu vārtos, izcīnot pagaidām šī turnīra graujošāko uzvaru.

Divus vārtus Krievijas valstsvienības labā iemeta Artēmijs Panarins un Andronovs.

Zīmīgi, ka vēl sestdien Itālija sagādāja pamatīgas grūtības Slovākijai, zaudējot tai vien pagarinājumā ar 2:3.

Pēcāk svētdien A apakšgrupas cīņās ASV tiksies ar Dāniju, bet Latvija sacentīsies ar Slovākiju.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar pieciem punktiem divās spēlēs ir Krievija, bet tai ar četriem punktiem seko Zviedrija. Pa trim punktiem izcīnījušas Latvija un Vācija, kamēr pie diviem tikusi Slovākija. Savukārt viens punkts ir Itālijai, bet bez punktiem vienīgajās spēlēs ir ASV un Dānija.

Tikmēr Parīzē B apakšgrupas cīņā pie pārliecinošas uzvaras tikusi arī pašreizējā pasaules čempione Kanāda, kas ar 7:2 (3:0, 3:1, 1:1) pieveica Slovēniju.

Kanādas valstsvienības labā ar trim vārtiem jeb “hat-trick” izcēlās Neitans Makinons.

Pirms šī mača kļuva zināms, ka divu maču diskvalifikācija piespriesta vienam no Slovēnijas izlases līderiem Žigam Jegličam, kurš sestdienas mačā pret Šveici ar slidu savainoja pretinieku komandas spēlētāju.

Vēlāk šīs apakšgrupas ietvaros svētdien Somija sacentīsies ar mājinieci Franciju, bet Norvēģija tiksies ar Šveici.

B apakšgrupas kopvērtējumā līderei Kanādai ir seši punkti divās spēlēs, kamēr pa trim punktiem guvušas Somija, Čehija un Norvēģija, bet divi punkti ir Šveicei. Sesto vietu ar vienu punktu ieņem Slovēnija, kamēr bez punktiem cīnās Francija un Baltkrievija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē.