Zoriks par Porziņģa iztrūkumu: “Next man up” – katram ir lielāka atbildība

17/08/2023 09:02
Nokopēts
Kristers Zoriks

Latvijas izlases basketbolists Kristers Zoriks pēc izcīnītās uzvaras pārbaudes spēlē pret Somiju sarunā ar portālu “Sportazinas.com” atskatījās uz maču, gatavošanās ciklu un spēlēšanu Pasaules kausā bez Kristapa Porziņģa ierindā.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība vakar “Arēnā Rīga” ar rezultātu 94:57 sagrāva Somiju, svinot ceturto uzvaru četrās pārbaudes cīņās. Latvieši izcīnīja panākumu, neskatoties uz to, ka pirmajā ceturtdaļā deficīts vienubrīd sasniedza -10. “[Pēc tāda spēles sākuma] 40 punktu pārsvars, protams, ir negaidīts. Sākām slikti, neskrējām atpakaļ aizsardzībā, pretinieki sameta punktus ātrajos uzbrukumos. Pielāgojāmies, sapratām, kā spēlēt aizsardzībā, uzbrukums arī aizgāja un tāds arī sanāca rezultāts,” secināja Latvijas izlases aizsargs.

“Nevarējām “atsisties”, tādēļ arī bija grūti. Pēc labas aizsardzības uzbrukumā vieglāk ir spēlēt,” vājo spēles sākumu un neticamo turpinājumu raksturoja Zoriks. “Apstādinājām viņu ātros uzbrukumus. Viņi vairs tik nedaudz neskrēja, varbūt paši nogura, kamēr mēs iemetām metienus, kustinājām bumbu. Otrais puslaiks bija daudz labāks.”

Pirmajā pārbaudes spēlē iesaistījies no rezervistu soliņa, turpmākajos trīs mačos Zoriks devies laukumā sākumsastāvā. “Jūtos labi, ar katru dienu arvien labāk. Vēl ir laiks, lai viss būtu vēl labāk,” savu kondīciju pēc trīs nedēļām treniņnometnē komentēja Zoriks, vienlaikus norādot, ka viņš ir gatavs pielāgoties jebkādai lomai laukumā. “Es varu spēlēt jebkur – kur liek, tur spēlēju. Klubā arī spēlēju gan pirmā, gan otrā numura pozīcijā, tāpat [laukumā kopā būts] ar visiem trīs “mazajiem”. Nav problēmu spēlēt abās pozīcijās.”

Otrdien vēlu vakarā klajā nāca nepatīkamas ziņas – kļuva zināms, ka Pasaules kausā nespēlēs Kristaps Porziņģis. “”Next man up” (nākamajam ir jābūt gatavam – aut.) – katram ir lielāka atbildība. Būs jādara vairāk darba, jo viņš [Kristaps] nebūs, bet mums džeki tam ir. Tāds ir sports, traumas nekad nevar paredzēt – spēlēsim tie, kas mēs būsim,” par atbildības palielināšanos spēlējot bez Porziņģa sacīja Zoriks.

Latvijas izlasei mačs pret Somiju bija pēdējais pirms došanās uz Āziju. “Būtu jau labāk, ka čempis būtu šeit, bet nu to mēs nekontrolējam,” sajūsmu par iespēju spēlēt izpārdotajā “Arēnā Rīga” teica Zoriks. Viņš tāpat atzina, ka komandai pēdējās pārbaudes spēlēs vēl ir kur pielikt. “Komunikācija, it īpaši aizsardzībā, jo daudz “layup” (metienus no groza apakšas) atdevām. Tāpat tādas nesaprašanās, kad pretinieki skrien ātrajos uzbrukumos un mēs nezinām, kurš kuru sedz. Esam ielaiduši daudz vieglu punktu, kā arī jāsamazina kļūdas. Jāpiestrādā pie visa, bet tās ir galvenās lietas.”

Banki paziņo divus atskaitītos pirms došanās uz Āziju

Šmits dominē, Latvija neastāj variantus un pilnībā sagrauj Somiju

TOP notikumi
1
X
2
4.83
3.83
1.71
2.62
3.63
2.52
1.49
4.4
6.25
1.17
7.5
17
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām