Zubkovs: Olimpiskās medaļas izcīnīju godīgā ceļā, negrasos no tām šķirties

Aleksandrs Zubkovs, sportazinas.com
Aleksandrs Zubkovs Foto: REUTERS/Murad Sezer/Scanpix/LETA

Jau vēstīts, ka  (SOK) trešdien apstiprināja 2014. gada Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, tādējādi latviešu pilotam Oskaram Melbārdim pienācās zelta medaļa četriniekos un bronzas godalga divniekos.

SOK Izpildkomitejas sēdē trešdien tika skatīts jautājums par medaļu pārdalīšanu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Pēc krievu sportista Aleksandra Zubkova diskvalifikācijas un viņa rezultātu anulēšanas SOK Izpildkomiteja oficiāli apstiprināja, ka olimpiskais čempions no šī brīža ir Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, kā arī Melbārdis duetā ar Dreiškenu ir izcīnījuši Soču ziemas olimpisko spēļu bronzas medaļas bobsleja divnieku sacensībās.

Neskatoties uz SOK lēmumu, nu jau bijušais olimpiskais čempions gan divniekos, gan četriniekos Zubkovs nav gatavs šķirties no iepriekš izcīnītajām medaļām.

“Līdzīgi kā pirms pusotra gada, mans viedoklis šajā sakarā nav mainījies. Atkārtoju – es godalgas izcīnīju godīgā ceļā, vaiga sviedros un ar asinīm. Negrasos tās atdot! Lai SOK apskata manus manus panākumos nevis pēdējo pāris gadu laikā, bet gan pēdējo 15 un pamēģina pierādīt, ka es uzvarēju negodīgā ceļā.”

“Par mani ir radīts priekšstats, ka es Sočos piedalījos savās pirmajā sacīkstēs un uzreiz uzvarēju. Godīgi sakot, man jau ir apnicis runāt par šo visu,” par antidopinga pārkāpumiem diskvalificētā bobslejista un bijušā Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta teikto citēja medijs “Komsomolskaya Pravda”.

Aizpērn SOK anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, jo bijusi manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar “tīrām” provēm.

Zubkovs pēc diskvalifikācijas saņemšanas vērsās arī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), tomēr viņa apelācija netika apmierināta. Tā savukārt tika apmierināta krievu skeletonistam Aleksandram Tretjakovam, kurš Sočos guva zeltu, apsteidzot Martinu Dukuru, lai gan arī šis Krievijas sportists sākotnēji saņēma diskvalifikāciju no SOK.

 

 

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par