Zubkovs pārvēlēts Krievijas bobsleja federācijas amatā uz četriem gadiem

Sergei Bobylev/TASS

Bijušais Krievijas bobslejists Aleksandrs Zubkovs šodien Sočos uz jaunu termiņu pārvēlēts Krievijas bobsleja federācijas amatā.

Pirms tam 43 gadus veco Zubkovu par bobsleja federācijas prezidentu ievēlēja 2016. gada 2. jūnijā, bet nu viņš ievēlēts uz nākamo četrgadi.

Zubkovam aizvadītajās vēlēšanās sākumā bija divi pretinieki – bijušais izlases treneris Oļegs Sokolovs un Krievijas Federācijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieks Anatolijs Pegovs, taču viņi savu kandidatūru atsauca, nosaucot vēlēšanas par negodīgām.

Zubkovs kā prezidents pārvēlēts  ar 19 balsīm “par”. Tikai viens balstiesīgais no balsojuma atturējās.

“Mums federācijā ir lieliska profesionāļu komanda, kas turpinās strādāt pie savām ambīcijām un mērķiem, lai attīstītu šo sporta veidu,” pēc pārvēlēšanas izteicās Zubkovs.

“Mēs esam garām grūtiem laikiem un pašlaik esam atguvuši uzticību un atbalstu no Starptautiskā Bobsleja un Skeletona federācijas (IBSF),” piebilda prezidents.

Tāpat Zubkovu atbalstīja IBSF prezidents Ivo Ferriani, kurš pirms vēlēšanām nosūtījis Krievijas bobsleja federācijai vēstuli.

“Zubkovs ir bijis ļoti labs federācijas līderis pēdējos 24 mēnešus un mēs atbalstām viņa kandidatūru,” rakstīts vēstulē.

Pērn Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, kur tika izcīnītas divas zelta medaļas, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar “tīrām” provēm.

Bez diviem anulētiem rezultātiem Sočos Zubkovs olimpiskajās spēlēs guvis sudrabu 2006.gadā Turīnā un bronzu 2010.gadā Vankūverā.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar