Žurnāliste par Hačimuras maiņu: Ko īsti dara “Wizards”? Kā vienmēr – neko

24/01/2023 19:16
Nokopēts
Kristaps Porziņģis

Viena no ASV populārākā laikraksta “Washington Post” žurnālistēm Kendisa Baknere visai kritiski vērtējusi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandu Vašingtonas “Wizards”.

Vakar “Wizards” veica darījumu, uz Losandželosas “Lakers” aizmainot Rui Hačimuru, savā rīcībā iegūstot “eņģeļu” pilsētas komandas rezervistu Kendriku Nanu un trīs nākotnes otrās kārtas drafta izvēles. Baknere norādīja uz komandas lēmumiem, sakot, ka tiem īsti nav izskaidrojumu.

“Kopš savas debitanta sezonas Hačimuram bija paredzēts spēlēt kopā ar komandas alfu Bredliju Bīlu. Un, raugoties uz priekšu, viņam bija jākļūst par vienu no komandas pamatvērtībām neatkarīgi no tā, ko klubs nolems darīt. “Mums pagājušajā naktī ļoti, ļoti paveicās, ka varējām draftēt Rui Hačimuru,” toreiz sacīja prezidents un ģenerālmenedžeris Tomijs Šepards. “Mūsu nākotne kļuva daudz skaidrāka, daudz veiksmīgāka, tikai viņam pievienojoties mūsu franšīzei.” Bet kopš tā laika “Wizards” nākotne nemaz nav bijusi skaidra. Neskaidrība ir kļuvusi tikai lielāka,” rakstīja Baknere, norādot, ka arī starpsezonā komandu sagaidīs smagi lēmumi.

“Viņi ar Bīlu parakstīja “super-max” līgumu— jāņem vērā, ka tas ir ar beznosacījumu aizmainīšanas aizliegumu – un viņam apkārt nolika Kristapu Porziņģi un Kailu Kuzmu. Bet šī grupa drīz kļūs ļoti dārga, un tā sauktais “lielais trijnieks” nemaz nav bijis uz laukuma pietiekami ilgi, lai noteiktu, vai viņi ir tā vērti. Tā vietā, lai veiktu pilnīgu pārbūvi, viņi iedos Bīlam karaļvalsts atslēgas, bet sniegs viņam nelielu palīdzību ārpus viņa diviem labākajiem komandas biedriem. Un tā vietā, lai iesaistītu jaunos spēlētājos, viņi aizsūtīs nelaimīgu 24 gadus vecu puisi [Hačimuru] pret drafta izvēlēm, kuras viņi, iespējams, nekad neizmantos efektīvi,” kritiska bija žurnāliste, norādot, ka pēdējais “Wizards” samērā sekmīgais otrās kārtas piks, kurš kļuva par rotācijas spēlētāju, bijis čehs Tomašs Satoranskis 2012. gadā.

“Tātad, jūs jautājat, ko īsti dara burvji? Viņi šķīstītavā labiekārto savu vasarnīcu, labo savu kāmju riteni un valkā augstpapēžu kurpes, spārdot bundžas. Fani šajā visā haosā mēģina saskatīt dziļāku jēgu, un, lai gan “Wizards” savu strupceļu varbūt padara nedaudz pamudinošu, taču galu galā viņi dara to, ko vienmēr – neko,” komandu ar savdabīgu analoģiju vērtēja Baknere. “Dažas NBA franšīzes dod priekšroku savas fanu bāzes satraukumu remdēt ar komandas pārbūvi. Viņi tankos un iegūs augstas drafta izvēles, kā to darīja Filadelfijas “76ers” savās “The Process” dienās. Vai arī viņi pieņems sāpīgus lēmumus un aizmainīs superzvaigznes, vienlaikus iegūstot jaunos spēlētājus, kā to pašlaik dara Oklahomasitijas “Thunder”. Šie drūmie franšīzes vadīšanas veidi, kas nodrošina stabilitātes sajūtu faniem un pat nākotnes vīziju, varētu būt piemēroti citām pilsētām. Bet laikam ne šeit.”

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.27
5.75
11.5
16.5
7.75
1.17
4.4
4.4
1.62
1.5
5
5
2.35
3
3.4
2.92
4.35
2.23
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām