Žurnālists: Bļugers ir ļoti populārs “Penguins” ģērbtuvē, arī treneriem viņš patīk

11/05/2020 10:00

Prestižā Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Džošs Johe, kurš raksta par Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Pitsburgas “Penguins”, ekskluzīvā sarunā ar “sportazinas.com” atskatījās uz Teodora Bļugera snieguma šajā, pagaidām vēl nenoslēgtajā sezonā, kā arī atklāja latviešu hokejista stiprās un vājās puses.

25 gadus vecais uzbrucējs aizvada savu otro sezonu NHL un pirmo, kuru var uzskatīt par pilnu. Ja debijas sezonā latvietis laukumā parādījās 26 cīņās, tad 2019./2020. gada sezonā Bļugers aizvadījis 69 mačus, kuros latvietis izcēlies ar deviņiem vārtiem un 13 piespēlēm, viņa vidējais spēles laiks ir 15:49 minūtes. Ja līgas vadība nolems turpināt čempionātu, tad Teodors jau šosezon varēs sasniegt pirmo zīmīgo atzīmi – 100 mači NHL pamatturnīrā (šobrīd – 97).

-Džoš, kā jūs novērtētu Bļugera pirmo pilno NHL čempionātu?
-Tedija pirmā pilna sezona ar “Penguins” rindās bija ļoti, ļoti laba. Viņa sniegums bija tiešām stabils. Ņemot vērā to, ka viņš joprojām skaitās jaunais hokejists, Bļugers labi spēlēja aizsardzībā. [Galvenais treneris] Maiks Salivans izmantoja viņu dažādās aizsardzības lomās, skaidri demonstrējot, ka uzticas Teodoram pat par spīti viņa visai mazajai pieredzei NHL līmenī.

-Kā jūs definētu Teodora lomu “Penguins” komandā?
-Viņš sāka kā Pitsburgas ceturtās maiņas centrs. Tomēr sezonas lielāko daļu viņu izmantoja trešā uzbrucēju virknējuma trijniekā. Malās spēlēja Brendons Tanevs un Zaks Astons-Rīzs, šī maiņa bija visnemainīgākā. Kad atsāksies čempionāts un visi hokejisti būs veseli, Bļugera trijnieks atkal varētu kļūt par ceturto maiņu. Bet viņi spēlēs vairāk nekā parasti spēlē ceturtie virknējumi citās komandas, jo tieši šis trijnieks ir visai efektīvs.

-Vai Teodors var būt drošs par savu vietu sastāvā?
-Es teiktu, ka noteikti var. Ticu, ka viņš šajā komandā spēlēs vēl vairākus gadus (Bļugera līgums ir spēkā arī uz nākamo sezonu, sportazinas.com).

Teodors Bļugers, sportazinas.com

Teodors Bļugers | Foto: NHL.com

-Tātad, aizmainīšanas iespēja ir visai maza?
-Domāju, Pitstburga viņu neaizmainīs. Klubā ar Bļugeru ir apmierināti, it īpaši ar viņa darba ētiku. [Kapteinis] Sidnijs Krosbijs un aizsargs Kriss Letangs ir īpaši dēļ tā, cik cītīgi viņi strādā. Agrāk bija tā, ka abi šie spēlētāji pēdējie pameta ledu, jo viņi vienmēr strādāja, lai papildus uzlabotu savas iemaņas kaut kādos elementos. Tagad šai kompānijai pievienojies arī Teodors, kurš vienmēr paliek ar viņiem. Bļugers ir ļoti populārs “Penguins” ģērbtuvē, arī treneriem viņš patīk, jo uzbrucējs daudz trenējas. “Penguins” gribētu paturēt latvieti komandā uz vairākiem gadiem.

-Sezonas laikā “Sportsnet” nosauca Teodoru par vienu no līgas pārsteigumiem. Vai piekrītat?
-Es neteiktu, ka mani tas izbrīna, ņemot vērā to, ko viņš jau ir izdarījis sezonas laikā. Jau 2018./2019. gada čempionāta laikā bija redzams, ka viņš ir labs spēlētājs. Bļugers bija nedaudz ārpus radariem, jo viņu izvēlējās ar ne pārāk augsto numuru (52. izvēle 2012. gada draftā, sportazinas.com), bet tas ir acīmredzami, ka Teodors ir laba līmeņa hokejists.

-Kādas ir Bļugera vājās puses?
-Viņam jākļūst labākam iemetienos (šosezon uzvarēti 402 no 890 jeb 45,2%, sportazinas.com). Teodora rādītāji nav briesmīgi, bet sniegums noteikti jāuzlabo, it īpaši tādēļ, ka bieži vien iemetiena punktā viņam pretī stājas pretinieku stiprākie hokejisti. Tas noteikti ir elements, pie kura būtu jāstrādā.

Tāpat Bļugeram ilgtermiņā vajadzētu koncentrēties uz vārtu gūšanas iespēju veiksmīgāku izmantošanu. Viņš pats izveido daudz momentu,  bet realizācija nav pārāk laba (deviņi vārti no 102 metieniem jeb 8,8%, sportazinas.com). Parasti tas ir pēdējais, ar ko noslēdzas pāreja uz NHL līmeni. Pieļauju, ka arī ar Teodoru būs līdzīgi.

-Vai Bļugeram ir iespēja kļūt par Pitsburgas “top-6” uzbrucēju?
-Laikam nē. Kamēr Krosbijs un Jevgēņijs Malkins spēlē “Penguins” rindās, acīmredzami, ka abi šie hokejisti būs divi labākie centri komandā. Un viņi, visticamāk, klubā pavadīs vēl pāris sezonas. Bet es domāju, ka tuvākajā nākotnē Teodors var kļūt par trešo centru. Ja Bļugers sāks iemest vairāk, tad viņš noteikti saņems šādu iespēju!

https://twitter.com/evanscotthuber/status/1257081140952825856

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…