Žurnālists: Ja sezona netiks pabeigta, Lebronam vairs nebūs iespējas izcīnīt titulu ar “Lakers”

Lebrons Džeimss, sportazinas.com
Lebrons Džeimss | Foto: Bill Streicher-USA TODAY Sports

Ziemeļamerikas medija ESPN žurnālists Stīvens A. Smits uzskata, ka šī sezona ir Lebrona Džeimsa pēdējā iespēja tikt pie Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempiona titula ar Losandželosas “Lakers” komandu.

Jau ziņots, ka šodien NBA tika uzsāktas pārrunas par iespējamo sezonas pārtraukšanu. “NBA vēl ir laiks un viņi patur prātā iespēju, ka sezona varētu tikt turpināta, tomēr šāds variants īsti netiek izskatīts. Viņi apspriež, kādas būs finansiālas sekas, ja sezona netiks pabeigta. Šobrīd līgā valda liels pesimisms [par iespējamo sezonas turpināšanu],” rakstīja cits ESPN apskatnieks Braiens Vaindhorsts.

Tikmēr Smits uzskata, ka šāds lēmums varētu novest pie tā, ka Lebrona laiks Losandželosā tā arī noslēgsies bez trofejas. “Ja Lebrons un “Lakers” neuzvar šosezon, domāju, Džeimss vairs nekad neizcīnīs titulu ar Losandželosas komandu,” teica žurnālists.

View this post on Instagram

Yeah! I said it:

A post shared by Stephen A. Smith (@stephenasmith) on

Tikmēr “Clutch Points” žurnālists Ašišs Maturs saskaitījis, ka katra neaizvadītā spēle “izmaksās” Lebronam ap 400 tūkstošiem dolāru (ap 370 tūkstošiem eiro).

2018. gada vasarā Džeimss noslēdza četru gadu līgumu ar “Lakers” par 153,5 miljoniem dolāru (ap 142 miljoniem eiro). Amerikāņa alga par vienu sezonu ir ap 37,4 miljoniem dolāru (ap 34,6 miljoniem eiro) par vienu sezonu, taču tas ir aktuāli tad, ja mači tiek aizvadīti.

Ja spēles tiek atceltas, tad par katru maču no algas var tikt ieturēts 1,1%. Tiek atzīmēts, ka Džeimsam un dažiem citiem basketbolistiem ir īpašs līgums. Parasti savu pēdējo algu spēlētāji saņem jau pēc sezonas – 1. novembrī, taču Lebrons naudu saņem ātrāk. Tajā paša laikā zvaigznes kontraktā ir rakstīts, ka, ja rodas atšķirība starp aizvadīto spēļu skaitu un to maču skaitu, par kuriem viņam ir samaksāts, amerikānim nekavējoties jāatgriež starpība “Lakers” vienībai.

Šosezon Džeimss laukumā gājis 60 mačos, kuros viņš vidēji iemetis 25,7 punktus, izcīnījis 7,9 bumbas zem groziem un atdevis 10,6 piespēles. Ar 49 uzvarām 63 spēlēs “Lakers” ieņem pirmo vietu Rietumos, pagaidām Losandželosas vienība ir vienīgā savā konferencē, kas garantējusi sev dalību izslēgšanas turnīrā.

Jau vēstīts, ka 12. marta NBA, rūpējoties par spēlētāju un skatītāju drošību un veselību, uz nenoteiktu laiku pārtrauca čempionātu. Iepriekš nekas neliecināja par to, ka sezona varētu atsākties tuvākajā laikā, taču pirms dažām nedēļām līgas vadība saglabāja cerību, ka tai izdosies atrast formātu, lai noskaidrotu uzvarētāju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par