Žurnālists: Nezinu, kādēļ “Sabres” pagarināja līgumu ar Girgensonu, kuru mierīgi var aizvietot

14/11/2020 10:12

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Džons Vols paudis kritiku Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo “Sabres” virzienā par līguma parakstīšanu ar latvieti Zemgu Girgensonu.

Jau ziņots, ka starpsezonā Bufalo vienība panāca trīs gadu vienošanos par 6,6 miljoniem dolāru ar Latvijas izlases uzbrucēju, kurš tagad pelnīs par 600 tūkstošiem dolāru vairāk nekā iepriekšējos gados.

“Es nezinu iemeslu, kādēļ viņi parakstīja Zemgu uz trīs gadiem par 6,6 miljoniem. Šajā starpsezonā tikai 15 uzbrucēju saņēmuši līgumus uz trīs un vairākiem gadiem, bet tie ir labāka līmeņa spēlētāji nekā Girgensons. Pagājušajā sezonā viņš nopelnīja 1,6 miljonus, un tas bija pamatoti – uzbrucējs iemeta 12 vārtus un realizēja 14,1% metienu. Salīdzinājumam, viņa karjeras rādītājs ir 7,6%, kas nozīmē, ka iepriekšējā sezonā viņš gūtu sešus – septiņus vārtus.

Iepriekš minēts, ka Girgensona mazākuma brigāde bija viena no sliktākajām visu laiku NHL vēsturē. 26 gadus vecais hokejists patīk komandas biedriem, bet viņš ir tāds spēlētājs, kuru mierīgi var aizvietot ar kādu citu. Nebija jēgas dot viņam vienu no starpsezonas retajiem trīs gadu pagarinājumiem ar lielu algas pielikumu. Praktiski nebūs iespējams turpināt šo sadarbību trīs gadu garumā. Bet “Sabres” neiegūs un nezaudēs no šāda līguma. Tas, vai komanda iekļūs “play-off”, būs atkarīgs no citiem hokejistiem,” pārliecināts žurnālists.

2019./2020. gada sezonā uzbrucējs 69 pamatturnīra mačos izcēlās ar 19 (12+7) rezultativitātes punktiem. Visu savu NHL karjeru Girgensons pavadījis Bufalo organizācijā, kura 2012. gada draftā izvēlējās viņu pirmajā kārtā ar 12. numuru. 489 spēlēs NHL pamatturnīros latvietim 61 vārti un 77 piespēles.

Pieslēgties

Dienas fokusā

07/03/2021 17:32

Guntis Šēnhofs: Ja mēs vēlamies kaut ko sasniegt, tad šī čomu bīdīšana ir jāpārtrauc…

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglus laikus. Kopš tā sauktā “restarta” pēc 2009. gada cerētie panākumi nav sekojuši. Ar panākumiem domātas medaļas starptautiskās sacensībās. Vēl jo vairāk – gan vīriešu, gan…